Vlhová vyhrala slalom a opäť vedie Svetový pohár: Hneď som pochopila, že svoju jazdu musím zmeniť

Foto - AP/TASR
Foto – AP/TASR

Petra Vlhová vyhrala slalom Svetového pohára v Aare. Druhá skončila Katharina Liensbergerová, tretia Mikaela Shiffrinová. V celkovom poradí SP sa Vlhová dostala pred Laru Gutovú-Behramiovú o 64 bodov.

Slovenská lyžiarka predviedla najlepší výkon 1. kola a vybudovala si náskok pred Katharinou Liensbergerovou a Mikaelou Shiffrinovou. Liensbergerová v 2. kole riskovala a dostala sa pred Shiffrinovú, ktorá zaváhala v strednej časti a ktorá bola po 1. kole na druhom mieste.

Vlhová si svoju druhú jazdu postrážila, neurobila žiadnu chybu a získala druhú výhru v rade v SP.

„Dnes bol trochu ľahší sneh, na ktorom nie som dokonalá, treba na ňom zmeniť štýl. Hneď na začiatku prvej jazdy som pochopila, že musím niečo zmeniť, inak prídem do cieľa so sekundovým mankom. Ubrala som zo sily a nechala som ísť lyže,“ uviedla v prvej televíznej reakcii.

Vďaka víťazstvu sa dostala v celkovom poradí SP pred švajčiarsku pretekárku Laru Gutovú-Behramiovú a má pred ňou náskok 64 bodov. Vlhová doteraz získala 1320 bodov, Gutová-Behramiová 1256 bodov.

„Každé víťazstvo je dôležité, aby som mala sebavedomie a cítila sa lepšie a silnejšie. Pred pretekmi v Jasnej som zmenila svoje nastavenie a snažila som sa sústrediť na lyžovanie a na to, aby som bola rýchla a silná, a nie na body a na glóbus, aj keď každý o ňom rozpráva. Teraz je to náročné pre moje telo aj hlavu, začínam byť unavená, veď sezóna trvá už od októbra. Je náročné zachovať si pokoj, keď chcem byť stále perfektná, ale áno, niekedy môžem prehrať, no treba to aspoň skúsiť,“ povedala staronová líderka hodnotenia Svetového pohára.

Slovenská lyžiarka môže zajtra svoj náskok ešte navýšiť, SP pokračuje v Aare ďalším slalomom. „Zajtra sú ďalšie preteky, musím zostať sústredená, rovnako aj na posledný týždeň sezóny.“ Sezóna vyvrcholí finálovými pretekmi v Lenzerheide (17. – 21. marca). Vo švajčiarskom stredisku sa bude pretekať v slalome, obrovskom slalome, super G a zjazde.

Vlhová urobila dôležitý krok aj pri obhajobe malého krištáľového glóbusu za slalom. V slalome získala 580 bodov, druhá v poradí Shiffrinová má 495 bodov a Liensbergerová 490 bodov.

Výsledky slalomu SP v Aare:
1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:45,16 min., 2. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,20 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,64, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,69, 5. Lena Dürrová (Nem.) +1,67, 6. Franziska Gritschová (Rak.) +1,80, 7. Michelle Gisinová (Švaj.), Ana Buciková (Slov.) obe +1,91, 9. Paula Moltzanová (USA) +2,23, 10. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,39

Celkové poradie SP (po 28 z 33 súťaží):
1. VLHOVÁ 1320 bodov, 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1256, 3. Gisinová 1005, 4. Marta Bassinová (Tal.) 840, 5. Shiffrinová 835, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 817