Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matoviča nikto nezastaví, ale niekto by mal riadiť aj štát

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Krajčího odchod bol rovnako absurdný ako jeho pôsobenie. 2. Najväčším výsledkom vládnej krízy je, že Matovič zmizol z Facebooku. 3. Ak ide o „nášho človeka“, polícia hrá zrazu mocenské hry.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Krajčího odchod bol rovnako absurdný ako jeho pôsobenie

Veľká národná rozlúčka s Marekom Krajčím vo štvrtok, na ktorej chýbali iba kytice, detský chór a slávnostná salva, predsa len mala význam, lebo v piatok Krajčí naozaj odstúpil. Nešlo to, samozrejme, bez ďalšieho tlaku, ale výsledkom je, že Krajčího slzy už nebudú súčasťou pandemickej stratégie Slovenska.

Nebezpečná dvojica. Odchod ministra bol rovnako absurdný ako jeho doterajšie pôsobenie, ktoré sa spája s dlhou sériou zlyhaní. Jeho zlyhania vyvrcholili v neschopnosti zorganizovať hromadné očkovanie bez toho, aby sa z neho nestalo nechutné a nedôstojné fiasko, ktoré znižuje dôveru ľudí k vakcínam a predlžuje tak epidémiu na Slovensku.

Krajčího činnosť však je, samozrejme, nemožné oddeliť od činnosti premiéra, ktorý boj proti pandémii chcel riadiť ešte aj vtedy, keď na jeho osudné chyby upozorňovali odborníci, prezidentka, veľká časť verejnosti a časť koalície.

Krajčí je Matovičova obeť. Zlou správou je, že nič nenasvedčuje tomu, že by si to premiér rozmyslel. To znamená, že môžeme mať akéhokoľvek vynikajúceho ministra zdravotníctva, bude to nanič.

Marek Krajčí nie je obeťou zlých koaličných partnerov OĽaNO, nie je ani obeťou pandémie, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

  Marek Krajčí

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Sme rodina

  Vladimír Pčolinský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie