Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Situácia v koalícii je taká vážna, že Matoviča sa už zľakol aj Matovič

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

Spresnená prvá časť 14. 3. o 22.00: 1. Matovič skúša trik s úzadím, Remišová už len volá o pomoc. 2. I vstali noví kolesíkovia. V OĽaNO. 3. Padni, komu padni. S výnimkou Sme rodina.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič skúša trik s úzadím, Remišová už len volá o pomoc

Máme za sebou sedem dní, počas ktorých padla posledná nádej, že by raz Igor Matovič mohol byť použiteľný ako premiér. Po dlhom tlaku sa síce nakoniec podvolil a obetoval Mareka Krajčího, ale urobil to spôsobom, ktorý namiesto upokojenia situácie ešte oveľa viac prehĺbil vládnu krízu.

Premiér síce ministra naozaj obetoval, ale so slzami v očiach pritom dourážal SaS a dohodnuté memorandum o porozumení roztrhal ešte skôr, ako ho zverejnili. Richard Sulík vzápätí vyhlásil, že rokovania o zažehnaní krízy sú opäť na nule, a obnovil tlak na odchod Matoviča.

Ak sa chcel predseda slovenskej vlády do učebníc politiky dostať ako odstrašujúci príklad zlyhania a neschopnosti, tak sa mu to zas podarilo. Jeho koalícia už pritom bola z hádky unavená a zmierila sa s odchodom jedného ministra, čo bola pre OĽaNO naozaj malá cena. Namiesto toho, aby ju Matovič spokojne akceptoval, neschopnosťou zvládať svoje ego všetky dohody potopil a na stôl vrátil i vlastný pád.

Akú záchranu si vymyslel Matovič

Takú matovičovskú. Televízia Markíza v sobotu informovala, že ponúkol svoje dočasné stiahnutie sa do úzadia a presunutie svojich kompetencií na iného člena vlády. Išlo o reálny návrh, ale podľa všetkého ho Matovič sám zavrhol.

Dobrá správa je, že Matovič si predsa len aspoň trochu uvedomuje, aký problém predstavuje. Tu sa aj dobré správy končia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

Marek Krajčí

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

SaS

Sme rodina

Veronika Remišová

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie