Denník N

Správa z izolácie: Zapojte sa do súťaže Denníka N

Pomôžte nám lepšie spoznať a pochopiť, čo prežívajú mladí ľudia. Ako trávite čas v izolácii? Čo vám robí starosť alebo radosť? Z vašich skúseností vytvoríme mozaiku skúseností a príbehov, ktorá priblíži kovidovú krízu aj generáciám po nás. Vaša správa môže byť list, úvaha, denníkový záznam, foto, kresba, video, komix, báseň, čo len chcete. Najlepšie príspevky oceníme.

Kto? 

Zapojiť sa môže ktokoľvek, kto chodí na základnú alebo strednú školu.

Ako? 

Pošlite nám správu z izolácie mailom na [email protected] alebo ju uverejnite ako post na Instagrame a použite hashtag #spravazizolacie

K súťažnému príspevku nezabudnite pripojiť svoje celé meno, vek a školu, ktorú navštevujete.

Kedy? 

Správu pošlite do 6. apríla 2021. Vybrané príspevky budú zverejnené v Denníku N a na sociálnych sieťach. Výsledky súťaže vyhlásime najneskôr do 30. apríla 2021.

Čo?

Pošlite nám:

 • krátky alebo dlhší text (max. 4 strany)
 • fotografie, obrázok alebo maľbu (samostatne alebo sprevádzané textom, max. 10 kusov)
 • video (max. 3 minúty)

Pokiaľ si nie ste istí, či je váš príspevok vhodný, napíšte nám na [email protected].

A ceny? 

Najlepšie príspevky oceníme odmenami:

 1. miesto: 300 eur
 2. miesto: 200 eur
 3. miesto: 100 eur

… a ďalšími cenami ako sú knihy či predplatné Denníka N.

Kto a ako rozhodne o udelení výhier? 

Príspevky bude posudzovať porota zložená z novinárov a novinárok Denníka N. Rozhodovať bude nápaditosť, kreativita, ale aj výpovedná sila príspevku. Denník N si vyhradzuje právo neudeliť všetky ceny, pokiaľ by nebolo dosť kvalitných príspevkov, alebo, naopak, udeliť viac cien. Súťaž organizuje Denník N v spolupráci so Združením priateľov Denníka N.

Ako Denník N použije zaslané príspevky? 

Príspevky budeme používať na našich sociálnych sieťach a v redakčných výstupoch, a to aj tie, ktoré nám prišli mailom. Zapojením sa do súťaže spôsobom, ktorý je opísaný vyššie, nám dávate súhlas na takéto použitie vašich príspevkov bez nároku na honorár.

Autori zodpovedajú za to, že príspevky neporušujú práva iných osôb – teda že v nich napríklad nie sú použité pesničky alebo obrázky, na ktoré má práva niekto iný, alebo že na nich nie je vyobrazený niekto, kto na to nedal súhlas.

Čo ak mám doplňujúce otázky?

Napíšte nám prosím na [email protected].

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Koronavírus

  Mladí

  Školstvo

  Správa z izolácie

  Súťaž Denníka N pre žiakov základných a stredných škôl. Výsledky súťaže.

  Slovensko

  Teraz najčítanejšie