Denník N

Voľby 2023

Smer
23,58 %
PS
16,37 %
Hlas
15,22 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
9,15 %
KDH
7,01 %
SaS
5,92 %
SNS
5,74 %
Republika
4,88 %
Aliancia
4,45 %
Demokrati
2,87 %
Sme rodina
2,28 %
ĽSNS
0,87 %
KSS
0,34 %
Piráti
0,32 %
Modrí
0,25 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 4:10
95,75 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Prezidentka to ešte nepovedala nahlas, ale dala najavo, že Matovič má odísť 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič a Sulík boli v paláci, Čaputová má jasno. 2. Dnes si generálny prokurátor Žilinka zničil imidž. 3. Panika okolo AstraZenecy ukazuje, prečo aj Sputnik potrebuje riadne schválenie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič a Sulík boli v paláci, Čaputová má jasno

V Prezidentskom paláci dnes boli dvaja hlavní aktéri vládnej krízy. Najskôr premiér Igor Matovič a po ňom vicepremiér Richard Sulík. Prvý z nich po návšteve u Zuzany Čaputovej neprehovoril, predseda SaS bol zhovorčivejší.

Potvrdil, že ak predseda vlády do stredy neoznámi svoj koniec vo funkcii, liberáli odídu z vlády. Sulík to myslí vážne, rozhodnutie SaS je nemenné a rozuzlenie teda príde skoro.

Samozrejme, riešili sa rôzne scenáre, čo bude nasledovať, ale žiadny neprekročil rovinu kuloárnych klebiet.

Dnes sa Matovič stretol so Za ľudí. Nedá sa vylúčiť, že v hlave nosí aj plán rozdeliť ich a vládnuť so Sme rodina a zvyškom ľudí od Remišovej s minimálnou väčšinou.

Jaroslav Naď predpoludním hovoril o tom, že OĽaNO počíta so všetkými možnosťami, čo sa dá chápať všelijako. Napríklad aj tak, že medzi ne patrí i Matovičova demisia, hoci nič také z OĽaNO stále explicitne nezaznelo. Nuž ale keď všetky, tak všetky. Minister obrany zároveň vylúčil, že by v takom prípade chcel byť Matovičovým nástupcom.

O jednej konkrétnej možnosti pred novinármi pri odchode z paláca hypoteticky hovoril aj Richard Sulík. Ide o scenár, v ktorom by Matovič po odchode SaS a Za ľudí vládol pomocou nezaradených poslancov Kuffu a spol.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Očkovanie proti koronavírusu

Richard Sulík

Únos vietnamského občana

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie