Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pyšný princ nechce prísť o svoju princeznú

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. K jednote chýba už iba Remišová. 2. Sulík v pasci. 3. V parlamente je problém.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. K jednote chýba už iba Remišová

Keďže Veronika Remišová sa k vládnej kríze v piatok nevyjadrovala, aktuálny stav môžeme hodnotiť hlavne cez vyjadrenia jej kolegov. Viacerí poslanci Za ľudí, ako aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na rozdiel od Remišovej vidia situáciu celkom jednoznačne. Odmietajú trojkoalíciu bez SaS, aj keby došlo k výmene Igora Matoviča vo funkcii predsedu vlády. Vyzerá to tak, akoby Veronika Remišová bola názorovo bližšia svojmu niekdajšiemu kolegovi Matovičovi ako členom vlastnej strany. Členovia Za ľudí síce tvrdia, že v strane panuje jednota, posledné vyjadrenia ich šéfky to však nepotvrdzujú.

Veľký matovičovský plán. Posledné dva dni sa už verejne hovorí o tom, že by tri koaličné strany mohli SaS obísť a pokračovať v trojici. Museli by počkať do budúcej stredy, keď sulíkovci z koalície odídu, ak Matovič neodstúpi. Po odchode SaS by Matovič vzápätí splnil požiadavku Za ľudí a OĽaNO by nominovalo nového premiéra. Tri uvoľnené ministerské kreslá by si mohli rozdeliť zvyšné tri strany koalície, ktoré by teoreticky mali aj tesnú väčšinu v parlamente.

Takýto plán by bol vyslovene matovičovský. Šéf obyčajných by sa stal konečne skutočným martýrom, ktorý sa vinou Sulíka musel vzdať premiérskeho kresla, ale aj tak zachránil Slovensko pred návratom mafie. Tento plán sa však nemôže naplniť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Richard Sulík

Veronika Remišová

Komentáre

Teraz najčítanejšie