Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Premiér urobil ďalší krok k svojmu koncu

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovičov koniec je blízko. 2. Aká je šanca, že to pôjde bez volieb. 3. Minister školstva zrušil ďalšie maturity.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Matovičov koniec je blízko

V koaličnej kríze plynú udalosti závratným tempom. Ešte vo februári by si málokto vedel predstaviť, že by Igor Matovič obetoval svojho Mareka Krajčího, a dnes už z jeho vlády odišli traja ministri a ďalšia ministerka je na ceste.

Pred dvomi týždňami by nikto netipoval, že premiér vydrží byť ticho dlhšie ako pár hodín, a dnes už má za sebou osemdňový pôst na Facebooku a dvojtýždňové ignorovanie novinárov.

Pri tomto tempe je dobré mať hlavu otvorenú všetkým možnostiam, pretože to, čo je dnes nepredstaviteľné, môže byť do týždňa realitou.

Jediné, čomu odoláva aj otvorená myseľ, je predstava, že by prestal Igor Matovič uprednostňovať seba pred záujmami krajiny. Tento egocentrizmus dominoval aj jeho nedeľnému návrhu.

Ako to vlastne myslel. To, ako málo mu záleží na rýchlom vyriešení vládnej paralýzy, dokazuje nečitateľnosť jeho podmienok. Kto chcel, vyložil si jeho návrh ako priznanie svojej porážky, lebo ako predseda vlády ponúkol vlastnú demisiu.

Lenže rovnako dobre sedí vysvetlenie, že sa premiér

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie