Futbalisti nezvládli vstup do kvalifikácie. Na Cypre remizovali 0:0

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Slovenská futbalová reprezentácia remizovala s Cyprom v Nikózii a hneď v prvom zápase kvalifikácie MS 2022 v Katare prišla o body v skupine H.

Slovenskí futbalisti si vypracovali minimum šancí. V 13. minúte Albert Rusnák neprekonal po nájazde domáceho brankára Demetrioua. V druhom polčase vyslali dve strely Michal Ďuriš a Juraj Kucka, ale cyperský brankár nemal s nimi ťažkosti.

V 94. minúte zahodil veľkú šancu Ivan Schranz. Po akcii striedajúcich hráčov Ďuriš nacentroval na Schranza, ale ten tiesnený obrancom vo veľkej šanci asi zo štyroch metrov prestrelil.

Martin Dúbravka chytil v druhom polčase niekoľko sľubných príležitostí domácich futbalistov.

Slováci upravili vzájomnú bilanciu s Cyprom na tri víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru so skóre 14:6.

Slovenská reprezentácia vstúpila do siedmej kvalifikácie MS tretíkrát bez víťazstva v úvodnom zápase. „Všetci sme sklamaní. Súper hral zozadu a veľmi organizovane, bránil až s ôsmimi hráčmi. Nedostali sme ho vôbec pod tlak. Z našej strany to nebolo dobré. Bolo strašne ťažké dostať sa vpredu do šance, nemali sme nič okrem Ivanovej v úplnom závere,“ povedal pre RTVS Róbert Boženík.

Zverenci reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča nastúpia v najbližšom kvalifikačnom stretnutí proti Malte v Trnave už v sobotu 27. marca a o ďalšie tri dni v utorok 30. marca opäť v Trnave proti Rusku. „Očakávali sme ťažký zápas, súper dobre bránil a bol maximálne motivovaný. V útočnej fáze sa trápime. Dnes však Cyprus predviedol dobrý výkon a netreba ho znižovať. Budú tu mať problémy aj iní súperi. Ale v ofenzíve to naozaj nebolo optimálne a čaká nás tu veľa práce,“ uviedol Tarkovič pre RTVS.

V ďalších zápasoch kvalifikačnej skupiny H prehrala Malta doma s Ruskom 1:3 a Slovinsko porazilo na domácom štadióne Chorvátsko 1:0.

H-skupina, 1. kolo kvalifikácie MS 2022

Cyprus – Slovensko 0:0

ŽK: Demetriou, Pittas (obaja Cyprus). Rozhodovali: Stavrev – Kostadinov, Petreski (všetci S. Mac.), bez divákov.

Cyprus: Demetriou – Antoniou, Laifis, Soteriou, Ioannou – Arymatas, Kastanos (66. Kyriakou), Kousoulos – Papoulis (72. Loizou), Sotiriou (90.+2 Ilia), Pittas

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan – Kucka, Hrošovský, Bero (78. Schranz) – Duda (84. Strelec), Boženík (60. Ďuriš), Rusnák (60. Greguš)