Denník N

Učiteľ vedy a biológie o kváskovaní: ako vplýva na výkon a ako ním sčasti vieme oklamať imunitný systém

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

„Petre Vlhovej by som pred slalomom kváskové pečivo neodporúčal. Ale ak by išla na túru, to by už bolo o inom,“ žartuje biológ a bloger Peter Wetzler.

Pred tým, ako začíname rozhovor, sa nám prizná, že ide piecť kváskovú pizzu. Kváskovaniu naplno prepadol počas druhej vlny pandémie.

Napriek tomu hovorí, že pre väčšinu ľudí nejde o tému dňa. „Mnohí riešia dilemu medzi kváskovým a klasickým chlebom a unikajú im podstatnejšie veci,“ hovorí.

O kváskovaní sa v rozhovore dočítate:

  • aký je jeho súvis s tráviacimi problémami;
  • či pomáha pri celiakii, cukrovke a chudnutí;
  • ako s ním začať a aké sú jeho zásady;
  • čo je jeho „absolútnym vrcholom“;
  • že sa z neho viete dozvedieť zaujímavosť o svojej domácnosti.

Aký je základný rozdiel medzi kváskovým a „obyčajným“ pečivom?

Na uvoľnenie by som povedal, že upiecť kváskové pečivo trvá dlhšie. Ale núka sa mi aj odpoveď, že je zdravšie, čo potvrdzujú štúdie, ktoré som nedávno preštudoval. Čo však znamená zdravší? Kváskové pečivo má mnoho benefitov, ale nie je liekom na všetko. Ak niekto tvrdí, že vylieči napríklad rakovinu hrubého čreva, ktorá s tráviacim systémom úzko súvisí, ide o šarlatána a klame.

Rozumiem, tak na to poďme postupne. Povedzte nám o jednotlivých výhodách kváskového pečiva.

Tieto produkty sú v prvom rade ľahšie stráviteľné. V kvásku sa v porovnaní s droždím nachádza omnoho viac druhov mikroorganizmov a celý proces kvasenia trvá dlhšie. Jednoducho povedané, mikroorganizmy vďaka svojej rozmanitosti premenia viac molekúl na iné (jednoduchšie) molekuly. Tie naše telo potom ľahšie trávi. Ale pozor, ak ste zdravý, a nemáte žiadne zdravotné komplikácie súvisiace s tráviacou sústavou, nemusí vás to úplne zaujímať.

Čo tým myslíte?

Telo zdravého človeka z hľadiska stráviteľnosti nerieši, o aký typ chleba ide, a bez akýchkoľvek problémov strávi aj chlieb s droždím. U citlivých osôb je to však dôležité – kváskový chlieb im môže pomôcť zmierniť ich príznaky.

Čiže ak nemám žiadne problémy s trávením, nemusím mať žiadny strach z „klasického“ pečiva?

Presne tak. Ešte pred pár rokmi sa šíril mýtus, že lepok spôsobuje zápaly v čreve a nie je zdravý. Nikdy to nebola a ani to nie je pravda. Ak máte zdravé črevo a nejete päť kíl chleba denne, nič sa vám nestane (smiech). Zdraví ľudia bez intolerancií a ťažkostí bez problémov strávia aj klasické pečivo. Lenže rozdiel spočíva v tom, čo si z takého chleba odnesie telo.

Skúste nám to vysvetliť.

Ako som už povedal, v kváskovom chlebe sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Radíme športovcom

Rozhovory

Šport a pohyb, Veda, Zdravie

Teraz najčítanejšie