Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda to nevydržala, pred Veľkou nocou opäť zbytočne riskuje  

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hegerova chyba. 2. Prezidentka nateraz zachraňuje budúceho premiéra. 3. Žilinka s Kaliňákom prehrali.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hegerova chyba

Eduard Heger ako zastupujúci minister zdravotníctva tu dva týždne chodí a vysvetľuje, že by v tejto chvíli nebolo múdre uvoľňovať opatrenia počas Veľkej noci, pretože pandemická situácia, aj keď sa zlepšuje, má od ideálneho stavu ďaleko. A potom tesne pred sviatkami vláda nečakane schváli uznesenie, podľa ktorého ľudia môžu počas Veľkej noci individuálne navštíviť kostoly aj mimo svoj okres.

Dezignovaný premiér presviedča, že nejde o žiadne uvoľňovanie, lebo ak ľudia chcú, nariadenia tak či tak obídu, a vláda len schválila návrh, ktorý odporučilo konzílium odborníkov.

Heger ešte nie je riadnym predsedom vlády, ale vidno, že základnú vlastnosť svojich predchodcov nehovoriť (celú) pravdu si osvojuje rýchlo. Rozhodnutie vlády prichádza v kritickom momente, keď sa rozhoduje, či sa pozitívny vývoj udrží alebo sa pre pandemickú únavu, stratu ostražitosti, uvoľnenú jarnú a sviatkovú náladu pokazí.

Nie odborníci, ale KBS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie