Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Vláda to nevydržala, pred Veľkou nocou opäť zbytočne riskuje  

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hegerova chyba. 2. Prezidentka nateraz zachraňuje budúceho premiéra. 3. Žilinka s Kaliňákom prehrali.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hegerova chyba

Eduard Heger ako zastupujúci minister zdravotníctva tu dva týždne chodí a vysvetľuje, že by v tejto chvíli nebolo múdre uvoľňovať opatrenia počas Veľkej noci, pretože pandemická situácia, aj keď sa zlepšuje, má od ideálneho stavu ďaleko. A potom tesne pred sviatkami vláda nečakane schváli uznesenie, podľa ktorého ľudia môžu počas Veľkej noci individuálne navštíviť kostoly aj mimo svoj okres.

Dezignovaný premiér presviedča, že nejde o žiadne uvoľňovanie, lebo ak ľudia chcú, nariadenia tak či tak obídu, a vláda len schválila návrh, ktorý odporučilo konzílium odborníkov.

Heger ešte nie je riadnym predsedom vlády, ale vidno, že základnú vlastnosť svojich predchodcov nehovoriť (celú) pravdu si osvojuje rýchlo. Rozhodnutie vlády prichádza v kritickom momente, keď sa rozhoduje, či sa pozitívny vývoj udrží alebo sa pre pandemickú únavu, stratu ostražitosti, uvoľnenú jarnú a sviatkovú náladu pokazí.

Nie odborníci, ale KBS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie