Denník N

Aj nás sa pýtali, aký odtieň bude mať naše dieťa. Nebolo to nič príjemné, dodnes ma z toho mrazí

Ilustračné foto - Flickr.com
Ilustračné foto – Flickr.com

Keď sa britská kráľovská dvojica sťažovala na hlúpe otázky o farbe pleti svojho potomka, niektorým rodinám to pripomenulo podobné situácie.

V lete roku 1993 sa vtedy 18-ročná Natália konečne ocitla vo Veľkej Británii, čo bol jej sen už od pádu železnej opony. „Mala som vynikajúcu profesorku angličtiny na gymnáziu, ktorá nás nielen drvila gramatiku a výslovnosť, ale trvala na tom, aby sme vedeli čo najviac o britskej kultúre a zvyklostiach. Mávali sme čaje o piatej, počúvali sme Beatles, čítali sme Austenovú aj Agathu Christie. Vtedy bolo bežné a najschodnejšie odísť do Británie ako au-pair,“ spomína.

V Británii strávila opatrovaním detí a štúdiom angličtiny tri roky, potom sa rodina, pre ktorú pracovala, rozhodla vysťahovať do Kanady. Natálii ponúkli, aby odišla s nimi. „Neváhala som, brala som to ako šancu spoznať novú krajinu,“ vraví.

S touto rodinou zostala ešte dva roky, potom si povedala, že by sa mala posunúť niekam inam. Našla si prácu. Najprv ako čašníčka, potom chodila s jednou Poľkou upratovať domy a kancelárie a neskôr sa zamestnala ako administratívna asistentka na jednej strednej škole. Tam spoznala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodičovstvo

Vzťahy

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie