Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Po roku s Matovičom a covidom si zaslúžime nudnejšie Slovensko

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Po Matovičovom cirkuse môže prísť Hegerova konsolidácia. 2. Kto bude robiť politiku? 3. Zažívame najsmutnejšiu Veľkú noc moderného Slovenska.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Po Matovičovom cirkuse môže prísť Hegerova konsolidácia

Koaličná kríza, ktorá sa zdala byť nekonečnou, sa začiatkom týždňa vyriešila nečakane hladko. Všetci účastníci akoby ihneď zabudli na spory, pre ktoré slovenská politická scéna niekoľko týždňov vyzerala ako neprehľadné bojisko, kde už pomaly nikto nevie, na čej strane a prečo vlastne bojuje. Výmena premiéra prebehla bez komplikácií, čo bolo predovšetkým prekvapivé od Igora Matoviča, ktorý doteraz nikdy nepremeškal podobné príležitosti, aby šokoval svoje obecenstvo.

Prídu naozaj nové časy? Pravdepodobnejšie je, že aj Matoviča táto kríza vyčerpala natoľko, že ho šaškovanie nachvíľu prestalo baviť.

Ako Pilát do kréda. Hovorí sa, že najšťastnejšie sú tie krajiny, v ktorých bežní ľudia ani nemusia poznať mená svojich politických lídrov. Teraz to možno vyskúšame. Celé Slovensko už týždeň rieši otázku, akým premiérom bude Eduard Heger, ktorý sa na úrad vlády dostal ako Pilát do kréda.

Momentálne vieme hlavne to, aký premiér Heger nebude:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Očkovanie proti koronavírusu

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie