Denník N

Týždňový newsfilter: Po roku s Matovičom a covidom si zaslúžime nudnejšie Slovensko

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Po Matovičovom cirkuse môže prísť Hegerova konsolidácia. 2. Kto bude robiť politiku? 3. Zažívame najsmutnejšiu Veľkú noc moderného Slovenska.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Po Matovičovom cirkuse môže prísť Hegerova konsolidácia

Koaličná kríza, ktorá sa zdala byť nekonečnou, sa začiatkom týždňa vyriešila nečakane hladko. Všetci účastníci akoby ihneď zabudli na spory, pre ktoré slovenská politická scéna niekoľko týždňov vyzerala ako neprehľadné bojisko, kde už pomaly nikto nevie, na čej strane a prečo vlastne bojuje. Výmena premiéra prebehla bez komplikácií, čo bolo predovšetkým prekvapivé od Igora Matoviča, ktorý doteraz nikdy nepremeškal podobné príležitosti, aby šokoval svoje obecenstvo.

Prídu naozaj nové časy? Pravdepodobnejšie je, že aj Matoviča táto kríza vyčerpala natoľko, že ho šaškovanie nachvíľu prestalo baviť.

Ako Pilát do kréda. Hovorí sa, že najšťastnejšie sú tie krajiny, v ktorých bežní ľudia ani nemusia poznať mená svojich politických lídrov. Teraz to možno vyskúšame. Celé Slovensko už týždeň rieši otázku, akým premiérom bude Eduard Heger, ktorý sa na úrad vlády dostal ako Pilát do kréda.

Momentálne vieme hlavne to, aký premiér Heger nebude:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie