Denník N

Svetový newsfilter: Merkelová zdvihla telefón a povedala Putinovi nahlas, čo ostatných znepokojuje

Prezident Volodymyr Zelenskyj na východe Ukrajiny. Foto - TASR/AP
Prezident Volodymyr Zelenskyj na východe Ukrajiny. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

tak veľa ruských vojakov a armádnej techniky ako v týchto dňoch bolo naposledy blízko Ukrajiny v roku 2015, keď bola vojna na Donbase vo veľmi kritickej fáze a ukrajinské sily so separatistami podporovanými Moskvou zvádzali krvavé boje.

Debatu o tom, čo znepokojovalo celý týždeň nielen Kyjev, ale aj jeho západných spojencov, nakoniec otvorila Angela Merkelová.

O čo ide: Nemecká kancelárka v telefonickom rozhovore Vladimira Putina vyzvala, aby zredukoval počet vojakov neďaleko Ukrajiny a znížil tak napätie a oprávnené obavy z vojny.

Pripomenula mu tiež, že muž, ktorého vlani v Rusku otrávili novičkom, je v jeho väzení v zlom stave.

Môžeme len špekulovať, aké motívy má Putin pri zvyšovaní napätia rinčaním zbraní – ak ním nie je túžba po ďalšej ruskej vojenskej avantúre, môže ísť o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Iránsky jadrový program

Koronavírus

    Svetový newsfilter

    Vojna na Ukrajine

    Svet

    Teraz najčítanejšie