Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Heger sa so Sputnikom už týždeň vyhovára, má len dve možnosti

Eduard Heger a Igor Matovič Foto N - Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Igor Matovič Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda pri Sputniku zahmlieva. 2. Krajniak je späť. 3. Držte sa, Matovič má nový veľký projekt.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Vláda pri Sputniku zahmlieva

Ešte to možno nevidno, ale rodí sa nám tu škandál, ktorý môže narásť do nevídaných rozmerov. V utorok zarezonovala správa, že megalomanský nákup Sputnika V, o ktorý sa postaral Igor Matovič na začiatku marca, dopadol presne tak, ako sa predpokladalo, a možno aj horšie.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv potvrdil, že nevie posúdiť pomer prínosov a rizík ruskej vakcíny, lebo výrobca nedodal potrebné dokumenty a vakcinačná látka, ktorú sme od Rusov dostali, nie je totožná s tou, o ktorej pozitívne písal vedecký časopis Lancet.

V stredu sa vládni predstavitelia za OĽaNO tvárili, že to nič, že sa ešte čaká na ďalšie závery preverovania, ktoré nie je ukončené, preto sa nemožno k Sputniku a jeho použitiu na Slovensku vyjadriť. Nehovoria pravdu.

Dve možnosti. Vyhovárajú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie