Denník N

Logo MediabrífingMediaBrífing: Ruská ambasáda na Slovensku hovorila o útoku a blokovaní účtu na Facebooku. Nebola to pravda

Dobrý deň, MediaBrífing je newsletter o médiách a internete. Prihláste sa na odber a pošleme vám ho každý piatok. Dnes sa okrem iného dočítate,

  • čo sa stalo s účtom ruského veľvyslanectva na Facebooku;
  • ako YouTube odstraňuje toxický obsah;
  • ako sa darí Trumpovi bez sociálnych sietí
  • a ktoré české celebrity najviac šíria dezinformácie.

Ruská ambasáda na Slovensku minulý víkend informovala, že jej stránka na Facebooku bola zablokovaná.

„Elektronický útok na internetový zdroj veľvyslanectva sa uskutočnil pred oslavami oslobodenia Bratislavy a ďalších miest a obcí Slovenska od fašizmu, čo nám predovšetkým neumožňuje informovať našich sledovateľov o pamätných akciách pri tejto príležitosti a ani o udalostiach v Rusku a aktivitách veľvyslanectva,“ informovala tlačová služba veľvyslanectva.

Stránka, ktorú sleduje 47-tisíc ľudí, síce zostala online, no od soboty 3. apríla do piatka 9. apríla nemohla zverejňovať nové príspevky. Teraz je už opäť plne funkčná a okrem iného už stihla označiť kritiku vakcíny Sputnik V za politicky motivovanú diskreditačnú kampaň.

O blokovaní stránky veľvyslanectva informovali viaceré dezinformačné stránky, napríklad Sputnik, Hlavný denník či Extra plus.

Podľa informácií Denníka N sociálna sieť nezablokovala účet veľvyslanectva pre porušenie pravidiel. Nefunkčnosť stránky ani nijako nesúvisela s oslavami oslobodenia Bratislavy.

Jeden z administrátorov stránky veľvyslanectva však používal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Facebook

Logo MediabrífingMediaBrífing

MediaBrífing sumarizuje dianie v médiách a na internete. Pripravuje ho Filip Struhárik. Prihláste sa na odber a dostávajte ho každý piatok mailom.

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie