Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V Budapešti sa stretli lídri dvoch stredoeurópskych veľmocí. Testovacej a očkovacej

Minister financií Igor Matovič a maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v Budapešti. Foto - TASR/AP
Minister financií Igor Matovič a maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v Budapešti. Foto – TASR/AP

1. Sputnik pre Slovensko posúdia maďarské úrady. 2. Vedci si zaslúžia solidaritu. 3. Matovičovo paralelné Slovensko.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Najlacnejšie a najkomfortnejšie PCR testy v Bratislave nájdete na rychlotest-covid.sk


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Sputnik pre Slovensko posúdia maďarské úrady

Igor Matovič sa v piatok vrátil z Moskvy, kde rokoval s legendárnym a momentálne dosť urazeným pánom Kirillom o tom, že by sme ten Sputnik predsa len chceli. Nevieme presne, čo na to povedal pán Kirill, ktorého slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv vraj brutálne ponížil. Igor Matovič sa však hrdinsky postavil proti slovenským odborníkom, ktorých označil za idiotov, a zastal sa pána Kirilla a jeho ľudí. Dodal ešte, že urobí všetko pre to, aby Sputnik pre Slovensko napokon zachránil aj napriek snahám „mimoriadne vysoko postavených nepriateľov“ ruskej vakcíny.

Minister financií po svojej tlačovke utiekol pred otázkami novinárov. Bola to už asi mentálna príprava na cestu do Budapešti za Viktorom Orbánom, ktorý sa s kritickými novinármi už jedenásť rokov vôbec nebaví.

Stretli sa lídri dvoch veľmocí. Do diania sa okrajovo zapojil aj nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý tajuplne vyhlásil, že Sputnikom sa bude môcť na Slovensku očkovať, ak bude schválený certifikovaným laboratóriom alebo Európskou liekovou agentúrou.

Túto vetu sme mohli pochopiť až po tlačovke Igora Matoviča a maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa v Budapešti. Dozvedeli sme sa,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie