Denník N

Krajniak: Po zadržaní Pčolinského som nečakal policajtov, spal som v pyžame (+video a podcast)

Milan Krajniak. foto - tasr
Milan Krajniak. foto – tasr

Staronový minister práce stále verí v nevinu svojho priateľa, zadržaného riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Toľko spravodajských hier ako posledný mesiac som nezažil od čias, čo na mne a na viacerých kolegoch a novinároch robilo takzvané Kočnerovo komando, povedal Milan Krajniak zo Sme rodina. V rozhovore hovorí:

  • prečo mu nesedí, že by mal Pčolinský brať úplatok od Zoroslava Kollára,
  • ako vníma vtipy o sebe na Zomri a prečo sa napokon na ministerstvo vrátil,
  • za akých podmienok by mali ísť ľudia do kolúznej väzby a odkedy sa tým v Sme rodina zaoberajú
  • a či viackrát hlasoval na vláde s Matovičom, alebo so Sulíkom.

Prečo ste naozaj odstúpili z postu ministra práce?

Pretože som dúfal, že tým pomôžem urýchliť ukončenie koaličnej krízy. Vaši poslucháči alebo čitatelia asi nevedia, že kríza v skutočnosti trvala od konca novembra. To, že bola na verejnosti viditeľná posledný mesiac, neznamená, že vzťahy neboli napäté celé mesiace. Viac ako do ministerstva som investoval viac energie do toho, aby vládna koalícia vôbec nejako fungovala. Keď pán Sulík povedal, že dohody neplatia a začíname odznova, tak som si povedal, že toto už nechcem znovu absolvovať. Nemôže byť stále iba jeden človek, ktorý sa snaží zohľadniť názory všetkých partnerov a dostať ich takpovediac na palubu v tom, aby každý urobil nejaký kompromis. To je nesmierne únavné. A keď vám potom partneri povedia, že tak ideme odznova, človek stratí zmysel toho, prečo to vlastne posledné týždne robil. Toto, myslím si, nebol len môj pocit, ale aj pocit pána predsedu Kollára a niektorých kolegov z iných koaličných strán, s ktorými mám také vzťahy, že sa vieme konštruktívne rozprávať.

Tvrdili ste, že odstupujete pre koaličnú krízu, hovorilo sa však, že odstupujete pre Vladimíra Pčolinského. Bolo to tak?

Nie. Áno, v tom čase zadržali aj Vladimíra Pčolinského, ale ešte po jeho zadržaní sme my ako Sme rodina vyhlásili, že považujeme koaličnú krízu za ukončenú a že sa našlo riešenie, ako sa bude postupovať ďalej. Potom prišla tlačovka pána Sulíka, myslím, že na vláde, kde bolo povedané, že sme v bode nula, nič nie je dohodnuté a ideme od začiatku. Na tom rokovaní vlády som sa rozprával s viacerými kolegami, nielen z nášho hnutia, ktorí povedali, že pohár trpezlivosti pretiekol aj u nich.

Vraj ste po Pčolinského zatknutí čakali do rána oblečený a mysleli ste si, že prídu aj po vás. Je to pravda?

Nie, spal som v pyžame alebo v tom, čo ja považujem za pyžamo, celý ten čas až doteraz. Faktom je, že odkedy na mne a na viacerých kolegoch a novinároch robilo takzvané Kočnerovo komando, myslím to nelegálne sledovanie, som nezažil toľko spravodajských hier ako posledný mesiac.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Milan Krajniak

Sme rodina

Vladimír Pčolinský

Slovensko

Teraz najčítanejšie