Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Týždňový newsfilter: Ak chce Heger slušne vládnuť, Matovič musí odísť

1. Eduard Heger sa zatiaľ ani nepokúša bojovať o vlastnú dôstojnosť. 2. Matovičova predstava o nezávislosti úradníkov je podobná Ficovej či Mečiarovej. 3. A prvú cenu za vládnu krízu získava…

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Eduard Heger sa zatiaľ ani nepokúsil bojovať o vlastnú dôstojnosť

Predchádzajúcemu týždňovému newsfiltru sme dali titulok Po roku s Matovičom a covidom si zaslúžime nudnejšie Slovensko. Tento nadpis stelesňujúci opatrnú nádej, že výmena premiéra prinesie trochu pokoja, už ani nemohol byť pravdivejší. O to ponurejšie správy prinášame po siedmich dňoch. Slovensko po nich nieže nie je nudnejšie, ono je ešte omnoho divokejšie a nepredvídateľnejšie.

A áno, vinníkom je Igor Matovič. Hneď druhý v poradí je Eduard Heger, ktorý mu v tom (zatiaľ) nebráni.

Nový predseda vlády má objektívne ťažkú úlohu. OĽaNO ešte pevne stojí za Matovičom a Heger nemá politický výtlak, aby nastavenie obyčajných zmenil. Lenže tohtotýždňové výčiny jeho straníckeho nadriadeného si napriek tomu žiadali omnoho energickejšiu reakciu predsedu vlády, než boli ustráchané frázy, ktoré namiesto nej verejnosti ponúkol.

Toho času minister financií sa totiž po svojej šikmej ploche skĺzava takým tempom, že keby bol Jack Nicholson mladší, jeho ďalšou životnou úlohou by nevyhnutne musel byť Igor Matovič.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Očkovanie proti koronavírusu

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie