Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Do druhej vojny s Matovičom sa nikomu nechce

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Okolo Matoviča sa našľapuje opatrne. 2. Sám proti všetkým. 3. Blíži sa koniec polročných prázdnin. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Najlacnejšie a najkomfortnejšie PCR testy v Bratislave nájdete na rychlotest-covid.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Okolo Matoviča sa našľapuje opatrne

Verejnou podporou slovenským vedcom a vedkyniam od prezidentky vyvrcholilo prvé kolo reakcií všetkého druhu na čerstvé avantúry Igora Matoviča v Moskve, v Budapešti a na Facebooku.

Šetria tvrdými slovami na expremiéra. Zuzana Čaputová si ako obvykle dávala pozor na výber slov a na spôsob kritiky, a tak v jej pondelkovom vystúpení nespomínala bývalého premiéra, len jeho skutky a vyhlásenia. Prezidentka bola tvrdá k Matovičovej kritike slovenských laboratórií a ústavov, ale o ňom samom neutrúsila ani slovka.

Podobnú taktiku vidieť aj medzi špičkami koalície – každý šetrí tvrdými slovami na adresu Igora Matoviča, akoby jeho totálny útok na slovenskú vedu a diplomaciu nebol hodný adekvátnej odpovede.

Napríklad SaS sa už minulý týždeň postavila jasne na správnu stranu, keď si predsedníčka zdravotníckeho výboru parlamentu urobila brífing so šéfkou ŠÚKL-u, lenže Jana Bittó Cigániková sa osobou Igora Matoviča vôbec nezaoberala.

Aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa verejne a nahlas zastala vedcov tak, ako sa minister zahraničia postavil za slovenskú diplomaciu, ani jeden z nich však nehovoril príkro o ministrovi financií.

Späť v čase. Žiadne reči o tom, že je nekompetentný, pomstychtivý a nespôsobilý nebolo počuť, a keď, tak z oveľa nižších poschodí než počas nedávnej vládnej krízy. Kričali bývalí aj súčasní diplomati, vedci aj niektorí poslanci a časť verejnosti, ale tí, čo by mohli vyvolať vojnu, zostali ticho.

Dôvod tejto zhovievavosti nie je ťažké uhádnuť. Stačí si predstaviť, čo by nasledovalo, keby si Richard Sulík

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie