Denník N

Newsfilter: Možno ani netušíme, aký tlak od Matoviča premiér Heger zažíva

1. Matovič posúva hranice, Heger mu ich rozširuje. 2. Otvárajú sa obchody aj okresy, ale s negatívnym testom. 3. Poslanci majú šancu dokázať, že im záleží aj na životoch ľudí po ich narodení.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič posúva hranice, Heger mu ich rozširuje

Protipandemické opatrenia sa výrazne uvoľnia. Informoval o tom minister financií. Pod mĺkvym dohľadom ministra zdravotníctva. Vitajte na Slovensku.

Heger (ne)má tlačovku

Keď štát informuje o tom, ako zásadne mení svoju pandemickú politiku, musí sa toho celkom prirodzene zúčastniť premiér i minister zdravotníctva. Tak sme u nás na začiatku korony nastavili pravidlá.

Stalo sa. Eduard Heger aj Vladimír Lengvarský pred novinárov prišli.

Celkom neprirodzene sa k nim však pridal aj minister financií Igor Matovič. Práve jemu predseda vlády prenechal hlavné slovo, aby voličom odovzdal dobré správy.

Neexistoval na to žiadny relevantný dôvod. Informovanie o otváraní obchodov je mimo akejkoľvek právomoci ministra financií úplne rovnako, ako boli jeho cesty do Moskvy a Budapešti.

Prečo to Heger robí

Pravdupovediac, nemáme istotu. Počas tlačovky a najmä jej záveru z neho bolo až fyzicky cítiť, ako sa bojí, čo Matovič vyvedie. Zámer prežiť to s čo najmenšími škodami však zlyhal. Heger sa už s novinármi lúčil a oznamoval koniec, keď k druhému mikrofónu, za ktorým stál Lengvarský, bez vyzvania prišiel Matovič.

Toto nebolo v pláne. Hegerovi od prekvapenia až preskočil hlas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dekriminalizácia marihuany

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie