Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Možno ani netušíme, aký tlak od Matoviča premiér Heger zažíva

1. Matovič posúva hranice, Heger mu ich rozširuje. 2. Otvárajú sa obchody aj okresy, ale s negatívnym testom. 3. Poslanci majú šancu dokázať, že im záleží aj na životoch ľudí po ich narodení.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič posúva hranice, Heger mu ich rozširuje

Protipandemické opatrenia sa výrazne uvoľnia. Informoval o tom minister financií. Pod mĺkvym dohľadom ministra zdravotníctva. Vitajte na Slovensku.

Heger (ne)má tlačovku

Keď štát informuje o tom, ako zásadne mení svoju pandemickú politiku, musí sa toho celkom prirodzene zúčastniť premiér i minister zdravotníctva. Tak sme u nás na začiatku korony nastavili pravidlá.

Stalo sa. Eduard Heger aj Vladimír Lengvarský pred novinárov prišli.

Celkom neprirodzene sa k nim však pridal aj minister financií Igor Matovič. Práve jemu predseda vlády prenechal hlavné slovo, aby voličom odovzdal dobré správy.

Neexistoval na to žiadny relevantný dôvod. Informovanie o otváraní obchodov je mimo akejkoľvek právomoci ministra financií úplne rovnako, ako boli jeho cesty do Moskvy a Budapešti.

Prečo to Heger robí

Pravdupovediac, nemáme istotu. Počas tlačovky a najmä jej záveru z neho bolo až fyzicky cítiť, ako sa bojí, čo Matovič vyvedie. Zámer prežiť to s čo najmenšími škodami však zlyhal. Heger sa už s novinármi lúčil a oznamoval koniec, keď k druhému mikrofónu, za ktorým stál Lengvarský, bez vyzvania prišiel Matovič.

Toto nebolo v pláne. Hegerovi od prekvapenia až preskočil hlas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dekriminalizácia marihuany

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Očkovanie proti koronavírusu

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie