Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kým si PS a Spolu delia poslancov Za ľudí, Sme rodina so Smerom zachraňujú svojich ľudí z väzby

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sme rodina a Smer chcú dostať svojich ľudí z väzby 2. Valášek tam, Kollár inam. 3. Na slovenskú odpoveď Rusku sa stále čaká.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Sme rodina a Smer chcú dostať svojich ľudí z väzby

Marcové zatknutie nominanta Sme rodina na čele SIS Vladimíra Pčolinského už viedlo k zúfalým činom ministra práce Krajniaka a je jasné, že tým sa to vôbec neskončilo. Práve naopak, Sme rodina sa rozhodla za svojho človeka bojovať, a to aj za cenu koaličnej krízy.

Na lodi s Ficom. Samozrejme, predseda parlamentu ani minister práce sa nemôžu postaviť pred kamery ako Fico a kričať o politicky motivovaných policajných zásahoch proti odporcom vlády, pretože oni sami sú súčasťou tej vlády. Milan Krajniak síce hovoril, že neverí, že by sa jeho priateľ dopustil korupcie, ale nezašiel tak ďaleko, aby systematicky verejne obviňoval políciu či niekoho iného z politickej objednávky proti Pčolinskému.

Ochotne sa však pridali k Ficovi na inom bojisku – legislatívnom. Smer aj Sme rodina majú rovnaký záujem: dostať svojho človeka, resp. svojich ľudí z väzby, a skúšajú to spraviť ako spoločnú tieňovú hru v parlamente.

Prvý bol Smer. Samozrejme, záujem aj aktivita Smeru sú v tomto rádovo silnejšie, čo vyplýva z vysokého počtu väzobne stíhaných smerákov a ich kamošov. To vďaka nim Robert Fico zrazu zistil, že by sa zišlo meniť zákony, čo upravujú podmienky väzby, hoci 12 rokov, čo viedol celú krajinu, to nespomenul ani slovkom.

Kvôli Jankovskej, Bödörovi a ďalším sa už pred pár týždňami pokúsil Fico prepašovať zásadné zmeny podmienok väzby do úplne iného zákona, až bol potrebný zásah Márie Kolíkovej, aby sa predišlo riziku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie