Denník N

Nepáči sa ti? Smola, musíš zostať až do konca. Reportáž z tajných večierkov počas pandémie

Ilustračné foto – Venus100elite, Pxhere
Ilustračné foto – Venus100elite, Pxhere

Niektoré poľské kluby napriek zákazom fungujú celé noci, stovky ľudí sa stretávajú aj v súkromných domoch, opisuje v reportáži denníka Gazeta Wyborcza Aleksandra Pakiełová.

Od začiatku pandémie sa vo Varšave a v iných väčších mestách pravidelne konajú tajné tanečné večierky. Neskoro večer sa otvárajú kluby a taxíky zastavujú pred veľkými vilami.

Počet takýchto akcií z týždňa na týždeň rastie. „Poliaci začali viac tancovať a liečiť svoju dušu,“ hovorí mi varšavský diskotekár. Vysvetľuje, že oficiálne sa večierky často označujú ako „tanečné kurzy“ alebo „skupinové terapie“.

Kto akcie, na ktorých sa baví od sto do tristo ľudí bez rúšok, organizuje? V klubovom prostredí je to verejné tajomstvo.

Uzatvorené skupiny

Aby som na takúto akciu získala pozvánku, snažím sa dostať do súkromných skupín na Facebooku, kde organizátori večierky oznamujú. Dúfam, že tak postupne prídem na to, ako to celé funguje.

Začínam od priateľov. S Michałom sme sa spoznali pred pandémiou na koncerte, je hudobným producentom a diskotekárom z Varšavy. Hral na mnohých tajných akciách. Dostáva niekoľko pozvánok týždenne.

Jeho známi organizátori ho vždy pridajú do udalosti na Facebooku, kde je uvedená

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Koronavírus

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie