Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Epidémia odchádza, núdzový stav a zákaz vychádzania zostávajú

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

1. Vláda zase naháňa epidémiu za chvost. 2. Štyri rýchle úlohy na tento týždeň. 3. Koalícia medzitým rieši personálne ťažkosti.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Nástroj, ktorý pomáha, je Živnostenský účetTB za 0 €


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Vláda zase naháňa epidémiu za chvost

Epidémia koronavírusu ustupuje zo Slovenska rýchlejším tempom, než vláda stíha sledovať. Rovnako ako pri nástupe druhej vlny sa rozhodnutia prijímajú tak pomaly, že keď začnú platiť, zaostávajú za skutočným stavom veci o niekoľko dní či týždňov.

Kým na jeseň boli cenou za túto pomalosť kvantá infikovaných a mŕtvych, teraz sa platí „len“ znášaním viacerých chaotických, protirečivých alebo nezmyselných opatrení, z ktorých sú frustrovaní všetci, čo práve nesedia na káve na otvorenej terase.

Ústup, kam dovidíš. Po týždňoch, čo klesali všetky hlavné pandemické čísla od počtu infikovaných až po stavy v nemocniciach, sa pokles konečne výrazne prejavil aj v štatistike obetí. Ešte minulý pondelok hlásili 66 mŕtvych, tento pondelok už 36 a dôležité je, že pokles trval celý týždeň a bol viac ako 30-percentný.

Stránka Dáta bez pátosu dokonca upozornila, že do aktuálnych štatistík obetí koronavírusu sa zapisujú údaje o zomretých niekedy aj s dvojtýždňovým oneskorením. To znamená, že aktuálny stav by mohol byť o dosť lepší, než vykazuje štát prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií.

Načo je zákaz vychádzania. Je skvelé, že v takomto stave epidémie už neplatí zákaz pohybu z okresu do okresu alebo že väčšina mládeže sa už vrátila do školy. Ako je však možné, že ešte stále platí zákaz vychádzania po ôsmej večer? Prečo má fungovať krajina v podmienkach núdzového stavu až do konca mája? To sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie