Denník N

Slovenská firma prekvapila. V digitalizácií predstihla aj zahraničných gigantov

zdroj: Slovenská Sporiteľňa
zdroj: Slovenská Sporiteľňa

Slovensko opäť raz dokázalo, že vie prísť s efektívnymi riešeniami, ktoré majú potenciál prekvapiť aj vo svete.

Úspech tentoraz prišiel v oblasti digitalizácie bankovníctva, kde sa najväčšia slovenská banka zaradila k lídrom na svetovom trhu. Slovenská sporiteľňa predbehla v rebríčku aj zahraničných gigantov, akými sú US Bank v USA alebo digitálna Starling Bank v Británii. V prestížnom rebríčku Finnoscore získala druhé miesto spomedzi 200 bánk z 25 krajín Európy a severnej Ameriky.

Rebríček vznikol na základe hodnotenia webstránky, mobilnej aplikácie a internetbankingu. V prípade Slovenskej sporiteľňe je to George, ktorého aktuále využíva viac ako milión ľudí, pričom až 700 tisíc z nich aj v mobile. Od jeho spustenia pred viac ako tromi rokmi sa tak stal najpoužívanejším digitálnym bankovníctvom na Slovensku, mobilná apka patrí s viac ako 100-tisíc hodnoteniami medzi najlepšie hodnotené (4,7) bankové aplikácie v storoch.

zdroj: Slovenská Sporiteľňa

„Pri spustení Georgea sme ľuďom sľúbili, že im pri manažovaní financií prinesieme užitočné inovácie a rovnako pozitívny zážitok ako pri používaní obľúbených sociálnych sietí. Milión klientov a stotisíc hodnotení mi potvrdzujú, že sa nám to podarilo. Navyše som hrdý, že sa z nášho Georgea stalo najväčšie digitálne bankovníctvo na trhu a Slovenská sporiteľňa najväčšou digitálnou bankou. George však nie je iba internetbanking, ale digitálna platforma, ktorá sa neustále zlepšuje a prináša nové služby, navyše sa ľahko prepája aj s fintechmi,“ povedal Zdeňek Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Čo všetko už vybavíte v mobile

George umožňuje rýchle a bezpečné platby, vrátane skenovania IBAN-u, QR-kódu aj poštovej poukážky. Klienti si vedia zriadiť sporenie či poistenie na pár klikov v mobile. Aktuálne je možné cez apku založiť si majetkový účet a zriadiť pravidelné investovanie do fondov. Už od júna však pribudne v apke možnosť kúpiť si akcie či fondy, čo je zatiaľ možné v desktopovej verzii Georgea. Ľudia vedia cez Georgea načerpať spotrebný úver v priebehu niekoľkých minút, či požiadať o hypotéku.  Prihlasujú sa odtlačkom prsta alebo pohľadom do kamery cez Face ID. V apríli pribudla aj digitálna inovácia Moneyback, vďaka ktorej klienti získajú odmenu za platbu kartou za bezhotovostný nákup v obľúbených obchodoch a e-shopoch. Cez apku je možné otvoriť si účet v Slovenskej sporiteľni online, v priebehu deviatich minút.

zdroj: Slovenská Sporiteľňa

„George je dnes hlavným, najčastejšie používaným spôsobom, ako klienti riešia veci spojené so svojimi peniazmi. Osobitne George v mobile, ktorého má dnes už 70 % užívateľov a prihlasuje sa do neho v priemere viac než 20-krát mesačne, je prísľubom pre budúcnosť bankovania so všetkým, čo moderná a technicky vyspelá aplikácia môže ponúknuť. Navyše s klientskym zážitkom, na aký sú ľudia vo svojich mobiloch zvyknutí a právom ho očakávajú. Aj v tomto roku postupne pribúdajú v Georgeovi ďalšie užitočné pomôcky, súvisiace s investovaním, finančným zdravím, bývaním, alebo napríklad doručením PIN kódu ku karte – už nie obálka ani SMS, ale priamo v apke,“ povedal Juraj Barta, riaditeľ digitálneho bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

Viac ako 6,5 milióna klientov v Európe

Digitálnu platformu George aktuálne používa viac ako 6,55 milióna klientov už v šiestich krajinách, kde skupina Erste pôsobí – Slovensko, Česká republika, Rakúsko, Chorvátsko, Rumunsko a Maďarsko, ktoré je zatiaľ ostatnou krajinou, kde bol George spustený. Počet používateľov Georgea tak neustále rastie aj v okolitých krajinách.

Slovensko

Teraz najčítanejšie