Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pfizer pre tínedžerov, figa borová pre seniorov

1. Štát zase nevie, čo robí, Lengvarský a Heger by mali konať. 2. Zmluva o Sputniku je škandál. 3. Matovič je chyba v systéme.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Štát zase nevie, čo robí, Lengvarský a Heger by mali konať 

Tento týždeň pribudlo na Slovensku ďalších 189 úmrtí na covid. Je to stále nepochopiteľne vysoké číslo, je to ďalšia etapa katastrofy. Pomaly sa dostávame von z prepojených labyrintov lockdownov, aké by nevymyslel ani Jorge Luis Borges, ale zlepšovanie sa na číslach úmrtí neprejavuje dostatočne. V takom Portugalsku, ktoré na tom bolo najhoršie v januári, tento pondelok prvýkrát od augusta 2020 nezaznamenali žiadnu obeť covidu. Ako sa im to podarilo? Zaviedli skutočný lockdown bez zbytočných kompromisov, neuvoľňovali predčasne a začali intenzívne očkovať najstarších a chorých.

Nič sme sa nenaučili. Na Slovensku sme sa z dôsledkov doterajších zlých rozhodnutí zrejme nenaučili nič. Zbabrané lockdowny z decembra už nenapravíme, ale horšia správa je, že teraz v priamom prenose vidíme, ako štát vystavuje rozsudok smrti ďalším stovkám našich spoluobčanov. Už otvorenie čakárne pre všetky vekové kategórie bolo diskutabilným rozhodnutím, keďže problémy s očkovaním starších tým nevyriešime. V zaočkovanosti seniorov patríme medzi najhorších v Európe a problém nespôsobuje iba nezáujem o očkovanie. Na vakcínu čakali desaťtisíce šesťdesiatnikov, ale namiesto toho, aby dostali termíny oni, štát sprístupnil systém všetkým a stalo sa, čo nikto nečakal.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie