Denník N

Dajte Matovičovi ministerstvo a on vymyslí cestu na Mars

Jeden veľkolepý plán strieda druhý tempom, aký by nám mohli vo svete závidieť. Keby fungovali.

Predsedovi podriadení z OĽaNO ho servilne označujú za vizionára. Pravým menom je to však nebezpečná obsesia veľkolepými projektmi, ktoré Igor Matovič bez prípravy vymyslí za päť minút, aby sme sa o nich následne mesiace hádali. Keby bol ministrom obrany, kúpi vojakom atómovú ponorku, aby hliadkovala pod Devínom. Keďže je len ministrom financií, tak sa najnovšie ponoril hlboko do štátneho rozpočtu.

Práve v dňoch, keď sa lúčime s Matovičovými „milášikmi“ v podobe plošného testovania a divokého nákupu Sputnika V, prichádzajú z kuloárov správy, že v hlave ministra pre všetko sa rodí plán na prudké zvýšenie prídavku na deti (podľa zdrojov z koalície až na 200 eur za jedno nezaopatrené dieťa) za cenu rovnako prudkého zvýšenia DPH (až na 25 percent) a tým aj budúceho prudkého zvyšovania cien.

Spomínané čísla v tejto chvíli berme len ako orientačné, hoci 25 percent na DPH už potvrdil Richard Sulík a nepriamo aj Veronika Remišová. Koaliční partneri sa proti takejto drastickej zmene budú búriť. Napokon, SaS aj Za ľudí už dramatické zvýšenie DPH odmietli. Keď Matovič pochopí, že sa zasníval až príliš, môže dodatočne sám hovoriť o nižších cieľoch.

V tejto chvíli je podstatné, že od soboty

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Komentáre

Teraz najčítanejšie