Denník N

Newsfilter: Pozrime sa, čo je Peter Pellegrini zač

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Oprava štatistiky hlasovania o programovom vyhlásení vlády 5. mája o 12.50: 1. Neviem, nevidel som, nepočul som. 2. Matovič a Kollár vítajú Hegerovu vládu, oslava sa nepodarila. 3. Čerstvé novinky zo sveta ľudí Roberta Fica.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Neviem, nevidel som, nepočul som

Peter Pellegrini dáva len veľmi zriedka veľké profilové rozhovory o politike. V Denníku N oň neúspešne žiadame už roky. Predseda Hlasu teraz našťastie spravil výnimku a porozprával sa s kolegami zo SME.

Dáva nám to príležitosť posúdiť, ako Pellegrini uvažuje o dedičstve svojho pôsobenia v Smere. Nie je náhoda, že Pellegrini bude ešte dlho (a možno navždy) na takéto otázky odpovedať tak vyhýbavo, ako sa len dá. Pretože od Smeru sa aj chce odstrihnúť, aj to má ťažké, lebo zatiaľ nemá ako.

Čo povedal o budúcej spolupráci s Ficom

Dá sa takmer s úplnou istotu povedať, že ak nebude musieť, Pellegrini s Ficom vládnuť nebude. S rovnakou mierou istoty však platí, že spoluprácu so Smerom v prípade núdze bez váhania skúsi.

Hlas nateraz vylučuje len ĽSNS a so Smerom sa to „možno stane, ak si vyberie Hlas za svojho súpera a budú nás neustále napádať“. Pellegrini sa zároveň netají, že so Sme rodina počíta ako s hotovou vecou. Do volieb bude hľadať tretieho do partie, aby sa od Fica odstrihol.

O svojom postavení v Smere

Jedna z najnepresvedčivejších častí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Dobroslav Trnka

Dušan Kováčik

Hegerova vláda

Igor Matovič

Kauza Gorila

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie