Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pozrime sa, čo je Peter Pellegrini zač

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Oprava štatistiky hlasovania o programovom vyhlásení vlády 5. mája o 12.50: 1. Neviem, nevidel som, nepočul som. 2. Matovič a Kollár vítajú Hegerovu vládu, oslava sa nepodarila. 3. Čerstvé novinky zo sveta ľudí Roberta Fica.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Neviem, nevidel som, nepočul som

Peter Pellegrini dáva len veľmi zriedka veľké profilové rozhovory o politike. V Denníku N oň neúspešne žiadame už roky. Predseda Hlasu teraz našťastie spravil výnimku a porozprával sa s kolegami zo SME.

Dáva nám to príležitosť posúdiť, ako Pellegrini uvažuje o dedičstve svojho pôsobenia v Smere. Nie je náhoda, že Pellegrini bude ešte dlho (a možno navždy) na takéto otázky odpovedať tak vyhýbavo, ako sa len dá. Pretože od Smeru sa aj chce odstrihnúť, aj to má ťažké, lebo zatiaľ nemá ako.

Čo povedal o budúcej spolupráci s Ficom

Dá sa takmer s úplnou istotu povedať, že ak nebude musieť, Pellegrini s Ficom vládnuť nebude. S rovnakou mierou istoty však platí, že spoluprácu so Smerom v prípade núdze bez váhania skúsi.

Hlas nateraz vylučuje len ĽSNS a so Smerom sa to „možno stane, ak si vyberie Hlas za svojho súpera a budú nás neustále napádať“. Pellegrini sa zároveň netají, že so Sme rodina počíta ako s hotovou vecou. Do volieb bude hľadať tretieho do partie, aby sa od Fica odstrihol.

O svojom postavení v Smere

Jedna z najnepresvedčivejších častí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Dobroslav Trnka

Dušan Kováčik

Hegerova vláda

Igor Matovič

Kauza Gorila

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie