Denník N

Bývalý vyhadzovač, ktorého nezmenila sláva. Kleina čaká druhý zápas v UFC už ako favorita

Ľudovít Klein. Foto - TASR/Martin Baumann
Ľudovít Klein. Foto – TASR/Martin Baumann

Svojho prvého súpera v slávnom UFC (Ultimate Fighting Championship) Shana Younga zdolal už po 76 sekundách, keď ho zasiahol presným kopom a sériou úderov. Ľudovíta Kleina čaká cez víkend druhý súboj v UFC a tentoraz je v pozícii favorita.

V Las Vegas nastúpi proti Američanovi Michaelovi Trizanovi, ktorý síce dosiaľ prehral jediný z ôsmich zápasov v profesionálnom MMA, no naposledy zápasil takmer pred dvoma rokmi – a práve vtedy prehral s Grantom Dawsonom na škrtenie.

„Všeobecne sa očakáva Lajošovo dominantné víťazstvo,“ hovorí zakladateľ portálu Svet MMA Vladimír Bilohuščin, ktorý o tomto športe píše pre Sportnet a Kleinovu kariéru zaznamenáva od roku 2017.

„Veľkým favoritom je práve preto, ako vo veľkom štýle ukončil zápas so Shanom Youngom. Málokto si uvedomuje, že Young patril k širšej špičke a potrápil aj súčasného šampióna pérovej váhy Alexandra Volkanovského,“ vraví Bilohuščin.

„Naopak, Michael Trizano nastupuje po prehre a dlhej pauze, a ani jeho dve víťazstvá predtým neboli presvedčivé – dosiahol ich na body väčšinovým rozhodnutím (split decision – pozn. red.). Veľmi ťažko sa preto odhaduje, v akej forme sa vráti po prestávke a rozpačitých výkonoch. Rozprával som sa aj s Attilom Véghom a sami veľmi nevedia, čo majú od súpera očakávať,“ pokračuje.

Dodáva však, že Trizano sa možno trochu podceňuje, pretože v minulosti ho limitovali chronické problémy s kolenom. „Bojoval s tým aj v prvých dueloch v UFC, ale počas pauzy si koleno doliečil, a tak môžeme očakávať, že nastúpi vo výbornej forme.“

Zápas bude súčasťou podujatia UFC on ESPN 24 a odvysiela ho Premier Sport v noci zo soboty 8. mája na nedeľu 8. mája (prenos sa začína od 23.55 hod.).

Dočítate sa:

  • v čom má Klein najväčšiu výhodu proti súperom;
  • prečo tak dlho čakal na debut v UFC;
  • ako sa novinársky pracuje s MMA zápasníkmi;
  • čo vlastne znamená účasť Slováka v UFC;

Keď zápasil, obhadzovali sa pivom

Bilohuščin sleduje kariéru Ľudovíta Kleina takmer od jej začiatkov a pozná ho ešte z čias, keď MMA nebolo takým fenoménom ako dnes. Turnaje sa u nás konali v telocvičniach, televízie ich nevysielali a Klein nám v rozhovore povedal, že si na začiatku kariéry musel privyrábať ako vyhadzovač na diskotéke.

„Prvý rozhovor som s ním urobil v roku 2017 na lokálnom podujatí Dark Night v Nových Zámkoch. Už vtedy ma zaujal, pretože pred zápasom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MMA

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie