Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič usilovne pracuje na tom, aby žiadna reforma nebola

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Vždy prvý. 2. Šeligova chyba. 3. Čakanie na Pfizer.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Vždy prvý

Ani to dlho netrvalo a Igor Matovič už predvádza, že tak ako nebol zrelý na post predsedu vlády, nie je zrelý na žiadnu verejnú funkciu, nieto na ministra financií.

Najnovšie presviedča, že sa zorientoval v problematike verejných financií, a našiel si ďalší projekt, v ktorom chce byť prvý.

Vyhlásil, že chce, aby Slovensko bolo lídrom Európy v prorodinnej politike cez najvyššie príspevky na deti v prepočte na výšku príjmu. Má to stáť 2,5 miliardy eur ročne. Tlačovú konferenciu na úrade vlády zvolal nato, aby dementoval, že jeho nápad sa bude platiť z radikálneho zvýšenia DPH na 25 percent. Odkiaľ na to štát vezme, povie o dva týždne.

Ak ich vôbec dostane. Ak totiž dáme na bok samodojímanie sa expremiéra nad úlohou záchrancu rodín a objektívny fakt, že ambícia podporovať rodiny je správna, dostaneme sa k tomu, že je nepredstaviteľné, aby reforma, o ktorej rozpráva, prešla.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie