Denník N

Žilinka v Prešove chodí do hotela Enchanté, ten ovláda podnikateľ s problematickou povesťou

Hotel Enchanté v Prešove a autá generálnej prokuratúry v areáli hotela. Vpravo hore je Maroš Žilinka, vpravo dole prešovský podnikateľ Štefan Čopan.
Hotel Enchanté v Prešove a autá generálnej prokuratúry v areáli hotela. Vpravo hore je Maroš Žilinka, vpravo dole prešovský podnikateľ Štefan Čopan.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka prišiel v stredu na východ Slovenska, aby uviedol do funkcií nových okresných prokurátorov. Ubytoval sa v hoteli ovládanom osobou, ktorú na prešovskej prokuratúre musia dobre poznať.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na svojej facebookovej stránke v stredu napísal, že práve vyrazil na cestu do Banskej Bystrice, Prešova a Košíc: „Teším sa na naše stretnutie (s novými funkcionármi – pozn. red.), lebo osobný kontakt s kolegyňami a kolegami považujem za mimoriadne dôležitý v našom spoločnom úsilí o dosiahnutie spravodlivosti.“

Počas vlaňajšej kandidatúry na generálneho prokurátora sa Maroš Žilinka najviac zapotil pri otázkach o jeho kontaktoch s priateľom Michalom Gučíkom. Poslanec SaS Ondrej Dostál neskôr zverejnil, že podľa neho v tejto téme Žilinka klamal, lebo nepriznal, že Gučík sa angažoval pri jeho stretnutí s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

Maroš Žilinka potom povedal, že s Gučíkom sa už nestretáva a ani sa stretávať nebude. Krátko po menovaní do funkcie generálneho prokurátora vyhlásil, že „prokuratúra tu nebude chrániť vyvolených, ale slušných občanov, ktorí dodržiavajú zákon“.

Presne na to roky čakali prešovský dôchodca Peter Liška, košická módna návrhárka Louisa Dvorak a starostka Novej Kelče pri Domaši Mária Telepúnová. Títo traja ľudia prišli v stredu pred hotel Enchanté v Prešove. Nechcelo sa im veriť, že práve tu sa ubytoval generálny prokurátor.

Nemajú ani majetok, ani peniaze

Každý z tejto trojice má dlhodobý problém s podnikateľom Štefanom Čopanom, ktorému

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Slovensko

Teraz najčítanejšie