Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V koalícii proti Kolíkovej zostali Fico s Matovičom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Odvolanie Kolíkovej by bolo veľkým víťazstvom Roberta Fica. 2. Potrebujeme rýchle rozhodnutie o AstraZenece. 3. Ľudské práva akoby neexistovali.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Spoznajte príbeh mäsa zo Žitného ostrova. Od chovateľa cez spracovávateľa až na váš stôl  

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Odvolanie Kolíkovej by bolo veľkým víťazstvom Roberta Fica

Hlavu ministerky spravodlivosti žiadajú mocní hráči v opozícii i v koalícii.

Boris Kollár pôvodne avizoval, že ak sa nedohodnú na zmene úpravy kolúznej väzby, v pondelok môže podporiť návrh Roberta Fica na odvolanie Márie Kolíkovej. Jeho strana však v piatok zmenila názor a potvrdila, že stojí za ministerkou.

Proti Kolíkovej však ostro vystúpilo OĽaNO, ktoré malo s ministerkou vo štvrtok trojhodinovú poradu, ale vraj obyčajných poslancov nepresvedčila. Zatiaľ nevyslovili, že budú žiadať Kolíkovej odstúpenie, ale ani to jednoznačne nevylúčili.

Kto sa hnevá na ministerku spravodlivosti? Motívy Roberta Fica sú celkom jednoduché: jeho ľudia sú hromadne vo väzbe a chcel by ich dostať von, ale ministerka tomu bráni.

Motívy Borisa Kollára sú rovnaké, aj keď on by chcel dostať von zatiaľ len jedného svojho priateľa, Vladimíra Pčolinského. Je to nechutné, ale aspoň logické.

Aké sú dôvody Igora Matoviča? Na túto otázku nemáme jednoduchú odpoveď, pretože vnútorný svet Igora Matoviča je trošku komplikovanejší.

Matovičova pomsta. Núka sa vysvetlenie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie