Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Matovič núti Hegera vybrať si skôr, ako dúfal 

1. Fico Jankovskej ďakoval, Matovič ju preklínal, teraz sa spojili proti jej protivníčke. 2. Už aj deti ohrozujú Hegerovu vládu. 3. Projekt Andreja Kisku hrá už len o to, aby jeho koniec bol menšia ako veľmi veľká katastrofa.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

[Len pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Fico Jankovskej ďakoval, Matovič ju preklínal, teraz sa spojili proti jej protivníčke

Chvíľu sa zdalo, že udalosťou uplynulého týždňa bude nový koníček Igora Matoviča v podobe zvýšených prídavkov pre deti za dve a pol miliardy ročne. Lenže ešte kým sa nevyhnutný spor o tento nezodpovedný nápad stihol rozpútať naplno, zatienil ho zápas o politickú budúcnosť Márie Kolíkovej.

Fascinujúce na ňom je, že sa počas neho v jednom tíme ocitli protikorupčný populista Igor Matovič a mafia-friendly populista Robert Fico.

Tlak na ministerku spravodlivosti rástol postupne. Začal sa príbehom, v ktorom jej nevlastná sestra ako spoločníčka rovnakej firmy, v ktorej získala Kolíková podiel ako dedičstvo po svojom otcovi, spreneverila spoločnosti zopár tisíc eur. Čítate dobre: Kolíková bola de facto obeťou podvodu, ale éterom sa pohyboval pokus urobiť podozrivú z čohosi nečestného práve političku Za ľudí. Toto je taký nezmysel, že škoda reči.

Politickí odporcovia ministerky pochopili, že tadiaľ cesta nevedie. Ťažisko sa presunulo na budovu ministerstva spravodlivosti. Rokovania o jej prenajatí sa začali počas Kolíkovej pôsobenia ako štátnej tajomníčky za vlády Smeru, SNS a Mosta-Híd. Lenže zmluva medzi firmou s okrajovým vzťahom ku Kolíkovej bratovi a vtedajším ministrom Gáborom Gálom vznikla až po Kolíkovej odchode, pričom všetci zúčastnení popierajú akýkoľvek jej vplyv na jej uzatvorenie.

Prečo to robia

Na čele ťaženia proti Kolíkovej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Richard Sulík

Robert Fico

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie