Denník N

Lekár Lipták neodporúčal zaočkovať takmer celý dom seniorov, prekonať covid je podľa neho lepšie. Žiadal na očkovanie Sputnik

Praktický lekár Peter Lipták. Foto - TASR
Praktický lekár Peter Lipták. Foto – TASR

Lekár Peter Lipták lieči ľudí v domove sociálnych služieb Kaštieľ v Stupave a v domove seniorov Archa v Bratislave. Spoluprácu s lekárom si pochvaľujú, aj keď šíri konšpirácie o vakcínach a ich klientov neodporúča očkovať.

Štefan Weisel má 76 rokov a v súčasnosti leží s koronavírusom v nemocnici vo vážnom stave. Nemocnica už rodinu kontaktovala, že má očakávať najhoršie správy.

Weisel žil v domove sociálnych služieb, kde mali byť ľudia proti koronavírusu zaočkovaní ako prví, no vakcínu dodnes nedostal.

Neodporúčal mu ju totiž jeho ošetrujúci lekár Peter Lipták. Ten je známy najmä šírením konšpirácií, proruskej propagandy a ospravedlnenkami pre Pavla Ruska, ktorými mu pomáhal vyhýbať sa súdnemu pojednávaniu.

Lipták tvrdí, že Weisela neodporučil zaočkovať preto, lebo trpí demenciou a vakcína Pfizer by mu ju mohla zhoršiť. Pre rôzne diagnózy neodporučil zaočkovať celé jedno oddelenie v domove Kaštieľ v Stupave, kde je 18 ľudí a žil tam aj Weisel. V domove seniorov Archa v Bratislave zasa Lipták

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ branislavjamriska@... je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Hoaxy a propaganda

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie