Denník N

Kolíková má podporu premiéra a vlády bez Matoviča, OĽaNO ju obvinilo z manipulovania verejnou mienkou

Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N - Vladimír Šimíček
Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N – Vladimír Šimíček

OĽaNO obvinilo Máriu Kolíkovú zo zatajovania a výhovoriek a pri prenájme budovy ministerstva hovoria o „typickom spôsobe nakladania s verejnými zdrojmi dobre známom z obdobia minulých vlád“.

V pondelok ráno vláda vrátane väčšiny ministrov za OĽaNO podržala ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí). Vzťahy hnutia Igora Matoviča s ňou však zostávajú napäté. Svedčia o tom jej výroky a hlavne list od OĽaNO, ktorý v nedeľu dostala.

Poslanci OĽaNO hovorili, že na schôdzi zvolanej Smerom nebudú hlasovať za jej odvolanie. Nie je však jasné, či proti nej nepodniknú iné kroky – mohli by ju vyzvať na odstúpenie, prípadne podať vlastný návrh na jej odvolanie.

Mimoriadna schôdza bude pokračovať do večerných či nočných hodín.

Na odvolávanie v parlamente prišli tradične aj ministri vrátane premiéra. Minister financií Matovič sedel medzi Máriou Kolíkovou a Veronikou Remišovou.

Aké sú vzťahy Kolíková – Matovič? Nekomentujem, hovorí ministerka

Matovič a Kolíková spolu takmer nekomunikovali a expremiér strávil pomerne veľa času pozeraním do mobilu.

„Vymenili sme si niečo na úvod,“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mária Kolíková

Slovensko

Teraz najčítanejšie