Denník N

Kompletný program MS v hokeji 2021

Foto – TASR
Foto – TASR

Program slovenských hokejistov, zloženie skupín aj kompletný rozpis zápasov na majstrovstvách sveta v hokeji.

Miesto, ktoré spája hokejistov aj fanúšikov hokeja. Dobrú energiu pre každý zápas nájdete na GymBeam.sk


Hokejový šampionát 2021 sa koná v Lotyšsku, štartuje v piatok 21. mája duelom Rusko – Česko a stretnutím Nemecko – Taliansko. V rovnaký deň o 19.15 h začnú turnaj aj slovenskí hokejisti, ktorí nastúpia proti Bielorusku.

V základnej A-skupine nastúpia aj proti Veľkej Británii, Rusku, Dánsku, Švédsku a Česku. Do štvrťfinále postúpia štyria najlepší z oboch skupín, zo šampionátu nikto nevypadáva, keďže majstrovstvá nižšej kategórie sa nemohli uskutočniť pre pandémiu.

Vyraďovacia časť sa začne vo štvrtok 3. júna, víťaza spoznáme v nedeľu 6. júna, finále sa začne o 19.15 h.

Program Slovenska

Piatok 21. máj vs. Bielorusko 19:15
Nedeľa 23. máj vs. Veľká Británia 11:15
Pondelok 24. máj vs. Rusko 15:15
Štvrtok 27. máj vs. Švajčiarsko 15:15
Sobota 29. máj vs. Dánsko 19:15
Nedeľa 30. máj vs. Švédsko 19:15
Utorok 1. jún vs. Česko 15:15

Zloženie skupín

 

Kompletný program MS

21. máj – piatok

Nemecko – Taliansko 15:15 B-skupina
Rusko – Česko 15:15 A-skupina
Bielorusko – Slovensko 19:15 A-skupina
Kanada – Lotyšsko 19:15 B-skupina

22. máj – sobota

Dánsko – Švédsko 11:15 A-skupina
Nórsko – Nemecko 11:15 B-skupina
Veľká Británia – Rusko 15:15 A-skupina
Fínsko – USA 15:15 B-skupina
Česko – Švajčiarsko 19:15 A-skupina
Lotyšsko – Kazachstan 19:15 B-skupina

23. máj – nedeľa

Veľká Británia – Slovensko 11:15 A-skupina
Nórsko – Taliansko 11:15 B-skupina
Švédsko – Bielorusko 15:15 A-skupina
Kazachstan – Fínsko 15:15 B-skupina
Dánsko – Švajčiarsko 19:15 A-skupina
Kanada – USA 19:15 B-skupina

24. máj – pondelok

Slovensko – Rusko 15:15 A-skupina
Lotyšsko – Taliansko 15:15 B-skupina
Česko – Bielorusko 19:15 A-skupina
Nemecko – Kanada 19:15 B-skupina

25. máj – utorok

Veľká Británia – Dánsko 15:15 A-skupina
USA – Kazachstan 15:15 B-skupina
Švajčiarsko – Švédsko 19:15 A-skupina
Fínsko – Nórsko 19:15 B-skupina

26. máj – streda

Rusko – Dánsko 15:15 A-skupina
Kazachstan – Nemecko 15:15 B-skupina
Bielorusko – Veľká Británia 19:15 A-skupina
Kanada – Nórsko 19:15 B-skupina

27. máj – štvrtok

Švajčiarsko – Slovensko 15:15 A-skupina
USA – Lotyšsko 15:15 B-skupina
Švédsko – Česko 19:15 A-skupina
Fínsko – Taliansko 19:15 B-skupina

28. máj – piatok

Švajčiarsko – Veľká Británia 15:15 A-skupina
Kazachstan – Kanada 15:15 B-skupina
Dánsko – Bielorusko 19:15 A-skupina
Lotyšsko – Nórsko 19:15 B-skupina

29. máj – sobota

Česko – Veľká Británia 11:15 A-skupina
Taliansko – Kazachstan 11:15 B-skupina
Švajčiarsko – Rusko 15:15 A-skupina
Nórsko – USA 15:15 B-skupina
Slovensko – Dánsko 19:15 A-skupina
Nemecko – Fínsko 19:15 B-skupina

30. máj – nedeľa

Bielorusko – Švajčiarsko 15:15 A-skupina
Taliansko – Kanada 15:15 B-skupina
Švédsko – Slovensko 19:15 A-skupina
Fínsko – Lotyšsko 19:15 B-skupina

31. máj – pondelok

Česko – Dánsko 15:15 A-skupina
USA – Nemecko 15:15 B-skupina
Rusko – Švédsko 19:15 A-skupina
Nórsko – Kazachstan 19:15 B-skupina

1. jún – utorok

Švajčiarsko – Veľká Británia 11:15 A-skupina
Kanada– Fínsko 11:15 B-skupina
Slovensko – Česko 15:15 A-skupina
Taliansko – USA 15:15 B-skupina
Rusko – Bielorusko 19:15 A-skupina
Nemecko – Lotyšsko 19:15 B-skupina

3. jún – štvrtok

1. štvrťfinále 15:15
2. štvrťfinále 15:15
3. štvrťfinále 19:15
4. štvrťfinále 19:15

5. jún – sobota

1. semifinále 13:15
2. semifinále 17:15

6. jún – nedeľa

Zápas o bronz 14:15
FINÁLE 19:15

[Športové podcasty Denníka N: Apple – Google – Spotify – Podbean – Deezer – YouTube – RSS]

Hokej

MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie