Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kolíková a Heger utrpeli víťazstvo, Matovič zas prehral

Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N - Vladimír Šimíček
Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Umelecký dojem je u Hegera biedny, ale technické podanie veľmi slušné. 2. Pán Kirill sa hnevá na Denník N. 3. Slovensko sa pridalo ku krajinám, ktoré majú problém s Astrou.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Kým príde rad na správy dňa, prednosť dostane krátka štatistika. Newsfilter prekonal hranicu 30-tisíc odberateľov (presne 30 730), ktorí ho každý deň dostávajú mailom. Na internete si okrem toho každé vydanie otvorí v priemere 50-tisíc čitateľov. Ďakujeme za vašu priazeň, vážime si ju.

1. Umelecký dojem je u Hegera biedny, ale technické podanie veľmi slušné

Mária Kolíková zostáva ministerkou spravodlivosti. Parlament o jej osude hlasoval až v pondelok večer po zverejnení včerajšieho Newsfiltra, preto sa k podrobnostiam vraciame aj dnes. Výsledok rokovania totiž môže mať hlbšie a dlhodobejšie dôsledky, než je zotrvanie jednej ministerky v úrade.

Zapamätať si treba predovšetkým tieto čísla: 63 a najmä 22.

Prvý údaj zodpovedá počtu poslancov, ktorí hlasovali proti Kolíkovej odvolaniu. Alebo ešte inak – ministerke spravodlivosti dôverujú len dve tretiny vládnych poslancov, čo je veľmi nelichotivé.

Znamená to, že opozícia síce nemá dostatočný vplyv, aby Kolíkovú odvolala, ale tá za sebou pre zmenu aktuálne nemá ani polovicu parlamentu. Nedôveru jej teda nevyslovili, ale dôveru tiež nie.

Kľúč k vysvetleniu treba hľadať v druhom dôležitom čísle – 22. Len toľko

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie