Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Slovan má Weissa, titul a azda konečne aj víziu?

Vladimír Weiss st. Foto – TASR/Pavel Neubauer
Vladimír Weiss st. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

v novom Športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom:

  • že Vladimír Weiss má so Slovanom veľké plány;
  • aké sú šance Petra Sagana na cyklámenový dres;
  • ako Slováci vycestovali na hokejové MS;
  • o „zvrate“ v slovenskom hokeji;
  • o povinnom očkovaní hokejistov Žiliny.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Prvý a piaty bod pripravil Štefan Bugan, druhý Matej Ondrišek, zvyšné Tomáš Čorej.


1. Weissov sen: Real Madrid na Tehelnom poli

Na jeseň to vyzeralo, že sa po 13 rokoch blíži koniec éry Kmotríkovcov v Slovane. Majiteľ klubu Ivan Kmotrík starší v novembri pre Denník N povedal, že chce klub predať a už o rok nemusí byť jeho. Vyzeral byť bez energie a nezdalo sa, že má s klubom ďalšie väčšie plány.

Momentálne je situácia iná. Slovan podpísal zmluvu s trénerom Vladimírom Weissom na päť rokov. Ten v prvom zápase vyhral v Zlatých Moravciach 4:0, čím si Slovan zabezpečil tretí titul za sebou.

Domáci úspech s jednoznačne najsilnejším kádrom je pre Slovan už tak trochu samozrejmosť.

Weiss sa chce pustiť do dlhodobého projektu a vyhlásil, že by na Tehelnom poli chcel raz vidieť Real Madrid alebo Barcelonu.

Ak by sa Weissov kontrakt naplnil, stal by sa prvým trénerom, ktorý by sa pod Kmotríkovcami udržal aspoň dva roky. Za 13 rokov od kúpy klubu menili trénerov už osemnásťkrát, aj preto dlhodobá systematická práca doteraz nebola možná.

Päťročná zmluva nemusí v realite nič znamenať. Keďže však Weissa spája s Kmotríkom starším 25-ročné priateľstvo, zrejme by mu takúto zmluvu nenavrhol, keby chcel klub v najbližšom období predať.

Skôr sa zdá, že Kmotrík bude chcieť ešte raz a možno naposledy dosiahnuť cieľ, ktorý si dal, keď Slovan kupoval – dostať ho do skupinovej fázy Ligy majstrov. Do nej sa už raz dostal práve v spolupráci s Weissom, no podarilo sa im to ešte s Petržalkou.

Rokovania s Weissom sa naťahovali práve pre rozhovory o vízii klubu, zaznelo na prvej tlačovke nového trénera. Ak je to tak, je to pre klub a jeho fanúšikov len dobre, pretože v minulosti to často vyzeralo, že Slovan žiadnu dlhodobú víziu nemá.

Kmotríkovci ho riadili často impulzívne pod vplyvom aktuálnych výsledkov, preto tréneri končili zväčša po vypadnutí v európskych pohároch.

Slovan chce prilákať na svoj štadión viac divákov. Preto chce v lete získať do kádra niektorého zo starších slovenských reprezentantov a preto sníva o Lige majstrov a Reale Madrid.

Rovnako dôležité však je minimalizovať veci, ktoré fanúšikov odrádzajú. Slovanu sa každý rok podaria dva-tri prešľapy, ktoré poškodia jeho značku. Nič ju nepoškodilo tak veľmi ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Podcast Denníka N

ŠK Slovan Bratislava

Športové podcasty Denníka N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie