Denník N

Vypnutá klíma – stiahnite si zadarmo časopis Denníka N

V apríli 2021 vydal Denník N špeciálny magazín o tom, ako sa klimatická kríza prejavuje na Slovensku. Nebol však len o ťaživých faktoch, bol viac o tom, ako sa učiť žiť vo svete so zmenenou klímou. O tom, že možnosť dýchať čistý vzduch si nevyžiada len miliardové investície do odstavenia baníctva na hornej Nitre, ale aj tisíce drobných investícií do spôsobu, akým sa vykuruje váš dom či byt. O tom, že ani to už nemusí stačiť, a tak sa možno oplatí zvyknúť si na rúško počas behania vonku. O tom, že človek bude musieť vrátiť prírode, čo jej kedysi vzal, tak ako to urobili ochranári na Záhorí s mokraďami v pieskových dunách.

Časopis si teraz môžete stiahnuť a prečítať zadarmo:

Príručka vyšla v sérii vzdelávacích publikácií pre školy. Denník N už vydal napríklad aj príručku o konšpiráciách, kritickom myslení, fungovaní médií, slovenskom štáte, finančnej gramotnosti či fungovaní EÚ. Zoznam všetkých príručiek Denníka N.

🗳 Predplatitelia Denníka N, pomôžte prvovoličom zorientovať sa v politike. Do 30. septembra môžu mať prístup k Denníku N zadarmo – stačí s nimi zdieľať stránku Prvevolby.sk.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Klimatická kríza

Ochrana prírody

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie