Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Spor Matoviča so Sulíkom je späť

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Neviete sa v pokoji dohodnúť? Zaútočte! 2. Keby sa celé Slovensko očkovalo ako Bratislava, covid-19 by sme mali čoskoro pod kontrolou. 3. Hrádza z čias Radičovej povolila.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Majte svoje energie pod kontrolou a vybavte všetko online na sse.sk/ezona


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Neviete sa v pokoji dohodnúť? Zaútočte!

Neschopnosť Matovičovej koalície vládnuť bez zbytočného stresovania občanov má ďalšiu kapitolu. Nová nedohoda medzi SaS a OĽaNO hrozí prerásť do ďalšej frustrujúcej hádky.

Zatiaľ si to odniesol parlament, ktorý mal rokovať už oddnes, ale Boris Kollár dal poslancom voľno do budúcej stredy, aby zatiaľ lídri strán dospeli k dohode o zvýšení deficitu štátneho rozpočtu.

O čom je spor. Ide o 3,4 miliardy, o ktoré chce ministerstvo financií v skrátenom legislatívnom konaní zvýšiť deficit (mohol by dosiahnuť až 9,9 percenta HDP).

SaS sa nepáči jedno ani druhé. Sulíkovci však zároveň hovoria, že s nejakým zvyšovaním deficitu budú súhlasiť, ale vec je taká vážna, že nie je správne rozhodnúť ju takto narýchlo.

Igor Matovič oponuje, že podobné návrhy sa vždy schvaľovali v zrýchlenom konaní. SaS podľa neho odmieta podporiť to, čo už bolo schválené. Opäť to celé sprevádzal verbálnymi útokmi na liberálov a obviňoval ich, že nechcú uhradiť napríklad vakcínu Pfizer alebo pomáhať podnikateľom.

SaS vzápätí poslala stanovisko, v ktorom vysvetľovala, že to nie je pravda, ale peniaze sa dajú nájsť inde a deficit netreba zvyšovať až tak, ako tvrdí Matovič.

Je to o Matovičovi a Sulíkovi? Kým Igor Matovič nevystúpil na tlačovke, odpoveď newsfiltra pôvodne vyzerala takto: Nevieme s istotou povedať, do akej miery môže za odsun rokovania o deficite animozita medzi Matovičom a Sulíkom.

Po vystúpení ministra financií sa však zdá byť presnejšia nasledujúca veta:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie