Hudáčkovi sa doteraz krivdilo. Cibák, Vůjtek a Marcinko hodnotia zápas proti Rusku

Martin Cibák, Vladimír Vůjtek a Tomáš Marcinko. Foto: TASR, N - Vladimír Šimíček
Martin Cibák, Vladimír Vůjtek a Tomáš Marcinko. Foto: TASR, N – Vladimír Šimíček

Text pripravili Michal Červený, Edward SzekeresTomáš Čorej

Slovenskí hokejisti dnes odohrali svoj tretí zápas na majstrovstvách sveta. Po tom, čo zdolali Rusov 3:1, položil Denník N päť otázok trom odborníkom.

Odpovedali Vladimír Vůjtek, Martin Cibák a Tomáš Marcinko.

Otázky:

1. Ako hodnotíte brankára Júliusa Hudáčka, ktorý bol v minulosti často kritizovaný za svoje výkony v reprezentácii?

2. Rusi vyrovnali sporným gólom Alexandra Barabanova, mal podľa vás platiť?

3. Craig Ramsay do zostavy prvýkrát na tomto šampionáte zaradil Martina Bučka, Michala Ivana, Miloša Kelemena a Adriána Holešinského. Na tribúne, naopak, ostali mladíci Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. Čo to znamená a ako hodnotíte výkon nových hráčov?

4. Slovensko má 9 bodov po troch zápasoch, zdolalo aj Rusko. Vidíte to na prvý postup do štvrťfinále po ôsmich rokoch?

5. Kto bol najlepším hráčom Slovenska?

Vladimír Vůjtek

bývalý tréner slovenskej reprezentácie, s ktorou v roku 2012 získal striebro. V Rusku trénoval Dinamo Moskva, Lokomotiv Jaroslavľ a Ak Bars Kazaň.

Julo je skúsený brankár, predsa už má svoje roky. Hrá vyše 4 roky v KHL a niekoľko rokov sa pohybuje v národnom mužstve. Dnes to zúročil, i keď musím povedať, že Rusi neboli takí nebezpeční, ako som celkovo očakával.

Martin Cibák

bývalý hráč NHL, v ktorej za Tampu v roku 2004 vyhral Stanleyho pohár; v reprezentácii odohral 45 zápasov. Hral za Spartak Moskva, Severstaľ Čerepovec aj za Neftechimik Nižnekamsk, v ktorom bol kapitánom.

Brankári každým rokom rastú, a to minimálne po mentálnej úrovni. Julo je skúsený a vždy bol veľmi ambiciózny. Najmä počas prvých desiatich minút podržal celý tím, keď mali Rusi dve, tri šance, ktorými mohli zmeniť celý zápas. Chceli ho rozhodnúť, kým my sme možno mali priveľký rešpekt, ale od desiatej minúty prvej tretiny až do konca sme boli vyrovnaným súperom. Julo patril medzi najlepších 3 hráčov v našom tíme.

Tomáš Marcinko

hráč HC Ocelaři Třinec, v reprezentácii odohral 106 zápasov. V KHL si zahral za Červenú hviezdu Kchun-lun.