Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícii uplynie termín na dohodu, dohoda nie je

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Heger má hodiny na dosiahnutie kompromisu medzi Matovičom a Sulíkom 2. Biela vrana nevedela lietať. 3. Keď nenávidíte, aj dúha je problém.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Heger má hodiny na dosiahnutie kompromisu medzi Matovičom a Sulíkom

V stredu sa skončí týždňová lehota, ktorú si koalícia dala na prekonanie vnútorných rozporov. Pred siedmimi dňami ju stanovil predseda parlamentu Boris Kollár v reakcii na nedohodu o navýšení deficitu štátneho rozpočtu o takmer tri a pol miliardy eur. Lehota, počas ktorej nerokoval parlament, uplynie 26. mája o 13.00 h.

Definitívna dohoda zatiaľ ani po pondelňajšej koaličnej rade nebola a SaS už avizovala, že ak sa to nezmení do stanoveného termínu, zmenu nepodporí.

Popritom paralelne bežia rokovania o zmene pravidiel kolúznej väzby. Debatu navyše ovplyvnilo rozhodnutie Najvyššieho súdu, ktorý nielenže potvrdil, že Vladimír Pčolinský má zostať v kolúznej väzbe (teda v takej, v ktorej nemôže ovplyvňovať svedkov), ale rovno mu pridal aj preventívnu. Síce to znie ako nudný právnický detail, ale má praktické dôsledky, ktoré významne znížili šancu Pčolinského, že sa už v lete dostane na slobodu.

Bola by z nedohody na rozpočte koaličná dráma?

Minister financií Igor Matovič predložil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Richard Sulík

Vladimír Pčolinský

Komentáre

Teraz najčítanejšie