Ak zopakuje chybu z prvého týždňa, dres stratí. Sagana čaká na Gire rozhodujúca etapa

Foto – AP
Foto – AP

Keď Peter Sagan v roku 2019 vystúpil na pódium v Paríži, bol to historický okamih.

Slovenský cyklista získal svoj siedmy zelený dres a prekonal rekord Erika Zabela v počte triumfov v bodovacej súťaži na Tour de France.

Túto nedeľu môže Sagan zaútočiť na ďalší Zabelov rekord. Aby sa priblížil k nemeckému cyklistovi, potrebuje zvládnuť posledné štyri etapy Giro d’Italia a udržať si vedenie v bodovacej súťaži. Jej víťaz si v cieli v Miláne oblečie cyklámenový dres.

Slovák to má rozbehnuté dobre, všetko sa však môže zmeniť v zlomku sekundy, o čom sa na Gire presvedčil v siedmej etape. Stačilo jedno chybné rozhodnutie a Sagan ako jeden z favoritov na etapové víťazstvo skončil na 14. mieste.

V tejto chvíli už vieme pomerne presne, čo musí urobiť, aby definitívne získal cyklámenový dres. Okrem toho sa v článku dočítate, ako (jednoznačne) sa vyvíja súboj o celkové víťazstvo.