Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Slovensko má za sebou bláznivý deň, po ktorom je Boris Kollár opäť o čosi silnejší

Eduard Heger a Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Aký premiér, taká vláda. 2. Sputnik v obehu. 3. Sulík a Matovič sa dohodli, že sa nedohodnú.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Máme za sebou neuveriteľný deň, ktorý si pýta netradičné stručné zhrnutie na úvod Newsfiltra. Boli sme svedkami toho, ako Boris Kollár, Robert Fico, Peter Pellegrini a pár zblúdených duší OĽaNO bezprecedentne pozvali do parlamentu obvineného exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý sedí vo väzbe.

Do toho sme sa pozerali na prebiehajúci konflikt medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom o rozpočte. Vláda stihla schváliť návrh ministerky Márie Kolíkovej o úprave kolúznej väzby. Schválila aj očkovanie Sputnikom. Minister Vladimír Lengvarský povedal, že by sa ním neočkoval, ale zato predstavil reformu nemocníc. V strane Za ľudí prebieha ľúty boj o stoličku predsedníčky.

Prepustili Moniku Jankovskú. A poslanec Ján Herák si pozastavil členstvo v klube OĽaNO po tom, ako ho obvinili zo zneužívania detí, ale poslancom zostal.

Newsfilter vyberá tri najdôležitejšie udalosti dňa, ktoré spája zúbožený stav vládnej koalície.


1. Aký premiér, taká vláda

Slovenský parlament si pamätá všeličo, ale to, čo v stredu predviedla koalícia Smeru, Hlasu a Sme rodiny spolu s niekoľkými mentálnymi atlétmi z OĽaNO, nemá obdobu.

Národná rada si počas mimoriadnej schôdze k utajovanému stretnutiu v SIS na návrh poslanca Fica odhlasovala, aby prišiel do pléna parlamentu o svojich zážitkoch a vedomostiach porozprávať stíhaný exšéf SIS Vladimír Pčolinský, ktorý od marca sedí vo väzbe.

Je to nehoráznosť, z ktorej sa rozum zastavuje, no na pochopenie diania netreba veľa.

Boris Kollár sa vo svojej úprimnosti priznal, že hlasoval za, lebo to cítil srdcom. Predseda vlády Eduard Heger v nie veľmi vydarenom vystúpení na otázku, či by mal Pčolinský vystúpiť v parlamente, zasa vyhlásil, že na hypotetické otázky neodpovedá. Čím vlastne povedal všetko.

Mimo reality. Bývalý riaditeľ SIS sedí v kolúznej väzbe, aby neovplyvňoval svedkov a nemaril vyšetrovanie. Nápad dať ho doviesť ozbrojenou eskortou, aby poslancom porozprával o utajených skutočnostiach, je mimo reality, lebo popiera samotné dôvody kolúznej väzby. Ale povedzme, že by sa tak naozaj stalo, potom by sa udialo čo?

Uverili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie