Takto sa píska moderný hokej. Nagy, Vaic a Rapáč hodnotia debakel od Švajčiarov

Zľava: Ladislav Nagy, Ľubomír Vaic, Branislav Rapáč. Foto - TASR, N/Vladimír Šimíček
Zľava: Ladislav Nagy, Ľubomír Vaic, Branislav Rapáč. Foto – TASR, N/Vladimír Šimíček

Text pripravili Edward Szekeres, Tomáš Čorej a Michal Červený

Po tom, čo Slováci zdolali Bielorusov, Britov a Rusov, dnes poobede nastúpili proti Švajčiarom. Denník N po zápase, ktorý prehrali 1:8, položil päť otázok trom odborníkom.

Odpovedali Ladislav Nagy, Ľubomír Vaic a Branislav Rapáč.

Otázky:

1. Kristián Pospíšil v prvej tretine tvrdo narazil na mantinel Andresa Ambühla, za čo dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. Ako hodnotíte jeho zákrok?

2. Boris Valábik po druhej tretine v štúdiu RTVS povedal, že rozhodcovia „pomáhajú Švajčiarom“. Máme dôvod cítiť sa ukrivdene?

3. So Švajčiarmi sme prehrali už siedmy raz za sebou a Ramsay ich ešte neporazil. Čo hovoríte na ich dnešný výkon a prečo nám tak nevyhovujú?

4. Ako hodnotíte výkon brankára Júliusa Hudáčka? Neprekvapilo vás, že sa do bránky počas zápasu nedostal Adam Húska?

5. Kto bol podľa vás najlepším slovenským hráčom?

Ladislav Nagy

bývalý útočník, v slovenskej reprezentácii odohral viac ako sto zápasov a získal s ňou zlatú a bronzovú medailu na MS

Išiel do toho v plnej rýchlosti a Švajčiar bol trochu zohnutý. Trafil ho nešťastne a podľa mňa to tak nechcel. Z vlastnej skúsenosti viem posúdiť, že je to ťažké, keď je hráč roztiahnutý. Je to nepríjemné a v tej chvíli sa to už nedá zastaviť. Švajčiar bol veľmi nízko a faul to asi bol, ale určite do toho nešiel s tým, že chce dostať vylúčenie do konca zápasu. Chcel mu dať tvrdý hit, no Švajčiar sa otočil, bol zohnutý a už sa to nedalo zastaviť.

Ľubomír Vaic

bývalý útočník, v slovenskej reprezentácii odohral 69 zápasov a získal s ňou striebornú a bronzovú medailu na MS

Kedysi sa podobné zákroky nezvykli pískať, ale dnes je to iné. [Pospíšil] naskočil, a keď narazil súpera na mantinel, mal nohy vo vzduchu, čo je