Denník N

Za pol roka vo väzbe sa situácia vplyvného právnika Kollára výrazne zhoršila. Do väzby išiel za krytie ilegálnej výroby cigariet

Zoroslav Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič
Zoroslav Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

Za zasahovanie do nezávislosti súdu mu pôvodne hrozil osemmročný trest. Za prijímanie úplatkov aj podplácanie je to teraz desať až pätnásť rokov. Zoroslav Kollár obvinenia odmieta.

[Pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Pôvodne sa mal Zoroslav Kollár dostať v piatok na slobodu. Vtedy sa vplyvnému podnikateľovi, konkurznému právnikovi obvinenému z korupcie a zasahovania do nezávislosti súdu, končilo sedem mesiacov, odkedy ho polícia počas akcie Víchrica zadržala. Najvyšší súd mu v marci väzbu nepredĺžil.

Pred zhruba týždňom Kollára prepustil dozorový prokurátor na slobodu, no polícia ho vzápätí zadržala. Dôvodom je ďalšie obvinenie, ktoré mu pribudlo v marci.

Pre právnika, ktorého meno sa v minulosti objavilo na mafiánskych zoznamoch, navrhla prokuratúra väzbu a sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová tomuto návrhu 23. mája vyhovela.

Kollárova situácia sa tak od jesene, keď ho zadržali a obvinili pre zasahovanie do nezávislosti súdu, výrazne zhoršila. Vtedy mu hrozil v prípade odsúdenia maximálne osemročný trest. Teraz

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauzy Búrka a Víchrica

Zoroslav Kollár

Slovensko

Teraz najčítanejšie