Denník N

MS. 8. deň: Sezónu začínal v tretej lige. Dnes je Brit Kirk najlepší strelec majstrovstiev sveta

Liam Kirk. Foto - TASR/AP
Liam Kirk. Foto – TASR/AP

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

pomaly, ale isto sa všetko dostáva do starých koľají. Slovenskí fanúšikovia ani tento rok nebudú ukrátení o prepočítavanie bodov a tí lotyšskí sa od ďalšieho týždňa vrátia na tribúny.

Aj dnešné výsledky boli „normálnejšie“ než tie z úvodného týždňa hokejového šampionátu. Tradiční favoriti pod tlakom zvládli súboje proti tímom, ktoré zvyčajne vnímame ako outsiderov.

Najzaujímavejším okamihom piatkového programu bol zápas medzi Kazachstanom a Kanadou. Ak by ste čakali, že Kazachstan bude pôsobiť ustráchaným dojmom, mýlili by ste sa. Kazachovia opäť previedli pohľadnú ofenzívnu hru, a hoci tentoraz prehrali, stále môžu reálne postúpiť medzi osem najlepších.

Kazachstan púta čoraz väčšiu pozornosť verejnosti, ktorá sa zabáva aj na tom, že jeho hráči v šatni potrebujú tlmočníka. Viacerí totiž neovládajú ruštinu a dohovárajú sa po anglicky.

Hokejový svet spoznáva aj Veľkú Britániu, ktorá v piatok podľahla Švédsku, no opäť prepísala historické štatistiky. Opäť sa ukázali jej dve najväčšie hviezdy, ktoré zažiarili aj proti Slovensku.

Jeden z nich – špičkový strelec Liam Kirk – strelil jeden z najkurióznejších gólov turnaja. Sezónu začínal v tretej švédskej lige, dnes je najlepším strelcom turnaja.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni. Vypočuť si ho môžete aj ako podcast a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Dnešný sumár začíname dobrou správou. Hoci sa to ešte pred pár týždňami zdalo nepravdepodobné, hokejové majstrovstvá sveta sa budú dohrávať s divákmi.

Odkedy to bude platiť a čo to znamená pre Slovákov? Lotyšská vláda vo štvrtok schválila to, že priaznivcov pustí na štadióny od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

program slovenských hokejistov na MS vo Fínsku:

  • Francúzsko – Slovensko 2:4
  • Slovensko – Nemecko 1:2
  • Slovensko – Kanada 1:5
  • Švajčiarsko – Slovensko 5:3
  • Kazachstan – Slovensko (piatok 20. máj 2022 – 19.20)
  • Taliansko – Slovensko (sobota 21. máj 2022 – 19.20)
  • Slovensko – Dánsko (utorok 24. máj 2022 – 15.20)

Podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Súhrn MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie