Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Do boja o charakter Slovenska vstúpila tajná služba a nič dobré to neveští

V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto - TASR
V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto – TASR

1. Koalícia nedokáže obhájiť protikorupčné výsledky. 2. Hegerova vláda pred rozpadom. 3. Čakáreň bude čoskoro zívať prázdnotou.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

[Len pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Koalícia nedokáže obhájiť protikorupčné výsledky

Dva týždne po tajnej schôdzke na pôde SIS je obraz o stave slovenských bezpečnostných služieb ešte dramatickejší. Takzvaná tajná správa o údajnej manipulácii vyšetrovaní politicky exponovaných osôb je dnes už oveľa ľahšie dostupná ako diplomové práce lídrov koalície. Opoziční politici a Boris Kollár zdôrazňujú, že tie informácie sú naozaj vážne, ale žiadne konkrétne dôkazy dodnes nikto neukázal.

Čo sa udialo? Celý týždeň prebiehal súboj medzi dvoma stranami: skupinou politikov na jednej strane, ktorí sa snažili vyvolať čím väčší chaos a neistotu na politickej scéne a v spoločnosti, a vyšetrovateľmi a prokurátormi na druhej strane, ktorí museli nezvyčajným spôsobom vstupovať do politickej komunikácie a obhajovať svoju pozíciu.

Ficov naratív. V stredu sa konala neverejná schôdza parlamentu, na ktorej Boris Kollár poslancom prečítal správu SIS, ktorú dostali aj účastníci tajnej schôdzky týždeň predtým. Správa sa týka podozrení, že ktosi z polície a prokuratúry cez výpovede kajúcnikov manipuluje vyšetrovania niektorých známych korupčných káuz. Od marca to vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra. Je zaujímavé, že minimálne rámec tejto správy pripomína naratív, ktorý tu razí Robert Fico už niekoľko mesiacov o spochybňovaní kajúcnikov, ktorí odhalili viacerých vysoko postavených nominantov Smeru.

Chcú, aby to zatriaslo Slovenskom. Prvým vrcholom tohtotýždňových udalostí bolo,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie