Denník N

MS, 10. deň: Rusi urobia svoju robotu, verí Slafkovský. Ramsay neľutuje, že nečakal na Ružičku (+ postupová matematika)

Juraj Slafkovský počas zápasu so Švédmi. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Juraj Slafkovský počas zápasu so Švédmi. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dobrý deň,

slovenskí hokejisti prehrali so Švédmi 1:3 a opäť sa začalo počítať. Každoročné rátanie postupových scenárov je na Slovensku terčom vtipov. Realita je však taká, že počítajú aj iné krajiny.

Švédske a české médiá sú plné článkov o tom, čo sa musí stať, aby ich reprezentácie postúpili do štvrťfinále. Len Kanaďania príliš nepočítajú, pretože ich popri play-off NHL svetový šampionát ani veľmi nezaujíma.

Craig Ramsay vyhlásil, že sa nechce spoliehať na pomoc súperov. Napriek tomu sa slovenskí fanúšikovia v pondelok zmenia na dánskych a ruských.

Tréner musí riešiť problémy so zostavou. Viacerých hráčov trápia zranenia a Pavol Skalický opustil tím po zápase so Švédmi „z osobných dôvodov“.

Ramsay vysvetľoval, prečo si v 28-člennej nominácii nenechal voľné miesto, čím sa pripravil o možnosť dodatočne počas turnaja povolať napríklad Adama Ružičku, ktorý nedávno debutoval v NHL za Calgary Flames.

17-ročný Juraj Slafkovský naplno ukázal, prečo sa o ňom hovorí ako o hokejistovi, ktorý sa môže dostať do prvej desiatky Draftu NHL.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni. Vypočuť si ho môžete aj ako podcast a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Realizačný tím od začiatku vedel, že Skalický odohrá len šesť zápasov. Tak sa s útočníkom dohodol už pred turnajom, no verejnosť sa to dozvedela až pred nedeľným zápasom so Švédmi. Za formuláciou „osobné dôvody“ by mala byť svadba.

Slovenský tím trápia pred utorkovým derby s Čechmi viaceré zranenia. Zápas proti Švédom nedohral Miloš Roman a v závere bolestivo narazil do mantinelu Róbert Lantoši. Nešpecifikované problémy mal v posledných dňoch aj Marek Hrivík, hoci v zápasoch nechýbal. Pre zranenia nehral brankár Branislav Konrád ani útočník Adrián Holešinský.

Rusi si nechali voľné miesta na súpiske a od zápasu proti Švédsku ich posilnia Vladimir Tarasenko a Dmitrij Orlov z NHL. Vo štvrťfinále už bude k dispozícii aj brankár Sergej Bobrovskij.

Prečo sa Ramsay a generálny manažér Šatan rozhodli už pred turnajom zaplniť všetkých 28 miest?

„Keď sme analyzovali zostavu, nemali sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

program slovenských hokejistov na MS vo Fínsku:

  • Francúzsko – Slovensko 2:4
  • Slovensko – Nemecko 1:2
  • Slovensko – Kanada 1:5
  • Švajčiarsko – Slovensko 5:3
  • Kazachstan – Slovensko 3:4
  • Taliansko – Slovensko 1:3
  • Slovensko – Dánsko 7:1

Podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Súhrn MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie